Rozstrzygnięcie konkursu na woonerf na ul. 3-go Maja. Przedstawiamy zwycięskie propozycje

  • 26.06.2019, 18:50 (aktualizacja 26.06.2019, 21:06)
  • Bogumiła Obałkowska
Rozstrzygnięcie konkursu na woonerf na ul. 3-go Maja. Przedstawiamy zwycięskie propozycje fot. DJMD

W związku z zadaniem inwestycyjnym pn.: „ 3–go maja woonerfem/przebudowa ul. 3 Maja w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek”, dziś tj. 26.06.2019 r. w Centrum Kultury Browar B. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu studenckiego na „Koncepcję funkcjonalno – przestrzenną zagospodarowania ul. 3 Maja we Włocławku.” Prezentacje multimedialne trwały dwie godziny po czym jury przystąpiło do obrad.

W konkursie wzięło udział blisko 100 studentów Politechniki Poznańskiej, skupionych w 29 zespołach. Studenci posiadają już tytuł inżyniera i kontynuują naukę na studiach magisterskich uzupełniających. Ich pracę oceniało 11-osobowe jury, w którym zasiedli przedstawiciele Urzędu Miasta, eksperci niezależni -  architekci, planiści przestrzenni oraz pracownicy naukowi Politechniki Poznańskiej.


"Na pierwszy rzut oka poziom rozwiązań jest wysoki. Merytoryczny poziom. Studenci poważnie potraktowali to zagadnienie, a temat był intrygujący." - mówił jeszcze przed wyłonieniem zwycięzców Robert Ast Kierownik Zakładu Urbanistyki Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej


 

"Projekty są realne, możliwe do zrobienia już, we Włocławku, a oprócz tego ładne na światowym poziomie i nie odbiegające od najlepszych przykładów w Europie." - mówił Krzysztof Borowski z Zakładu Urbanistyki Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej

 

 

Studenci, opracowując swoje projekty, przyjeżdżali do Włocławka - dokonywali analizy miejsca, rozmawiali też z mieszkańcami. Do Poznania udała się także delegacja z Urzędu Miasta, gdzie odbył się szereg debat i konsultacji z udziałem studentów i profesorów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

Kolejnym krokiem włocławskiego ratusza będzie zaangażowanie mieszkańców w podjęcie decyzji o wyborze projektu, spośród wyróżnionych i nagrodzonych, który zostanie zrealizowany. W okolicach sierpnia ma zostać ogłoszony konkurs na sporządzenie projektu.

Wyróżnienia otrzymały: Monika Garbatowska i Malwina Gontarz oraz Olimpia Stańczak i Karolina Szatko. Trzecie miejsce jury przyznało Hannie Zielezińskiej i Weronice Zywert. Drugie miejsce zdobyła Martyna Łoboda i Anna Kurczewska. Zwycięzcami konkursu zostali Jan Graczyk i Paweł Gala

Poniżej w galerii zwycięskie propozycje. 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (89)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe