Kamień węgielny pod budowę Centrum Kultury w Brześciu Kujawskim wmurowany. Koszt inwestycji 34 mln

  • 04.07.2019, 20:25 (aktualizacja 04.07.2019, 21:13)
  • Bogumiła Obałkowska
Kamień węgielny pod budowę Centrum Kultury w Brześciu Kujawskim wmurowany. Koszt inwestycji 34 mln fot. Janusz Krysztop

Dziś o godzinie 12.00 w Brześciu Kujawskim miało miejsce uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę obiektu wielofunkcyjnego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, brzeskiego samorządu jak i wykonawcy obiektu. Obiekt o wartości 34 milionów złotych ma zostać ukończony z początkiem 2021 roku. Powstanie nowego ośrodka łączącego kulturę, edukację i bezpieczeństwo. To suma wieloletnich starań lokalnego samorządu jak i mieszkańców Brześcia Kujawskiego.  

Projekt uwzględnia salę widowiskową, częściowo przeszklony budynek o funkcji historycznej przeznaczony pod muzeum oraz część odnoszącą się do bezpieczeństwa publicznego przeznaczony na siedzibę straży pożarnej. 31 maja 2016 roku wyłoniono zwycięski projekt wykonany przez pracownię architektoniczną PA&B z Łodzi, który upoważnił ją do zrealizowania zamówienia z wolnej ręki na opracowanie kompletnej dokumentacji budowlanej jak i odebranie nagrody pieniężnej. Wykonawcą budowy został Wiksbud sp. z. o o z Lipna. 

"Inwestycja posuwa się zgodnie z planem. Oddamy obiekt w umownym terminie. Powierzchnia to 3 tys metrów, prawie 4 tys m powierzchni użytkowej. Będzie jeszcze restauracja i gastronomia. Koszt inwestycji to  34 mln zł. "- mówił Wiktor Sieradzki Wiksbud sp. z o.o.

 

 

Akt erekcyjny został podpisany, a następnie zamknięty w stalowym pojemniku, poświęcony, i umieszczony w murze budowli. Na zakończenie uroczystości, przy dźwiękach młodzieżowej orkiestry dętej z Brzeskiego Centrum Kultury, zaproszeni na uroczystość goście mieli możliwość zwiedzenia miejsca budowy. 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (80)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe