"To jest konkretna pomoc rządowa" - poseł Zbonikowski zapowiada zmiany...

  • 08.07.2019, 20:59 (aktualizacja 08.07.2019, 21:52)
  • Bogumiła Obałkowska
"To jest konkretna pomoc rządowa" - poseł Zbonikowski zapowiada zmiany... fot. Janusz Krysztop

Poseł Łukasz Zbonikowski zaprosił dziś do swojego biura media, aby poinformować o nowinkach jakie zamierza wprowadzić partia rządząca. Pojawiły się również nawiązania do konwencji programowej PiSu, która odbyła się w Katowicach w minioną niedzielę.  

Poseł poinformował o przegłosowaniu następujących ustaw:

- zerowej stawki PIT od podatku dochodowego od osób fizycznych, dla osób do 26 roku życia 

"Podatek do wysokości 85 tys dochodu rocznego. (...) To jest prawie o 20% pensji więcej, która zostanie w kieszeni pracowników"- twierdzi poseł PiS

 

 

- nowelizację ustawy o pomocy dla frankowiczów

"Znacząco rozszerzyliśmy poziom wsparcia dla osób,  które wpadły w pułapkę kredytową, hipoteczną (...)Rozszerzyliśmy fundusz wsparcia. Wysokość wsparcia, która jest w maksymalnej stawce do 72 tys zł dla rodziny, która w taką pułapkę wpadła,  a ich sytuacja finansowa kwalifikuje do udzielenia wsparcia."

- utworzenie instytucji rzecznika praw podatnika

"Postanowiliśmy utworzyć stanowisko rzecznika praw podatnika. Będą tam mogły wpływać indywidualne sprawy o pomoc, wsparcie, rozstrzygnięcie (...) Stworzenie takiej instytucji mającej grupę prawników, będą dawały możliwość polskiemu ustawodawcy zmianę prawa tam, gdzie pojawiają się np. liczne listy, protesty zapytania,  aby podjąć interwencję ustawodawczą."

- wprowadzono także tzw. spec ustawę przyspieszająca wprowadzanie inwestycji usług telekomunikacyjnych

"Chodzi o to, aby polikwidować luki zasięgu GSM i internetu głównie na trasach komunikacyjnych. Każdy użytkownik autostrad czy kolei (...)traci zasięg. Przyspieszenie możliwości inwestycji ułatwi rozwiązanie"

 

Na koniec poseł wspomniał o dwóch zapowiedziach wprowadzenia zmian o których mówił premier Morawiecki:

-zapowiedź obniżenie podatku PIT z 18 na 17 %

"Wszyscy Polacy mogą się spodziewać, że będą płacić mniej podatku o 1 %" 

 

 

-  zapowiedź wprowadzenia zasiłku 500 plus dla osób niepełnosprawnych

"To zasiłek dla opiekunów osób niepełnosprawnych, które po osiągnięciu pełnoletniości wypadały z systemu wsparcia socjalnego, a przecież wiadomo, że nie będą sprawne i nie będą mogły pójść do pracy.  I chodzi o to, aby te osoby nie pozostawały bez wsparcia państwowego"

Bogumiła Obałkowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe