Uderzył sprzedawczynię piekarni przy ul. Targowej i ukradł pieniądze. Prokuratura przesłała akt oskarżenia do sądu

  • 10.07.2019, 17:30 (aktualizacja 10.07.2019, 17:49)
  • Bogumiła Obałkowska
Uderzył sprzedawczynię piekarni przy ul. Targowej i ukradł pieniądze. Prokuratura przesłała akt oskarżenia do sądu

W dniu 27 czerwca 2019 r. Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do Sądu Rejonowego we Włocławku akt oskarżenia przeciwko 23 -letniemu Kamilowi K. podejrzanemu o to, że w dniu 9 marca 2019 roku we Włocławku, w sklepie firmowym „Piekarnia Południe”, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim użyciu przemocy w postaci uderzenia ręką w głowę Katarzyny K., dokonał zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 180 zł na szkodę sklepu „Piekarnia Południe”, tj. o czyn z art. 280 § l k.k.


"W niniejszej sprawie, postanowieniem Sądu Rejonowego we Włocławku z dnia 11 marca 2019 r. zastosowano wobec Kamila K. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kamil K. przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że nie ukradł 180 zł, a tylko 120 złotych oraz że nie uderzył sprzedawczyni. W świetle całokształtu zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego sprawstwo podejrzanego nie budzi wątpliwości."- informuje zastępca prokuratora Rejonowego we Włocławku Arkadiusz Arkuszewski


Oskarżony był w przeszłości karany sądownie. Przed włocławskim sądem odpowie z artykułu 280 kodeksu karnego, mówiącego o rozboju "§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12."

Bogumiła Obałkowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe