W centrum Włocławka powstanie mural. Ratusz ogłosił konkurs

  • 10.07.2019, 19:24 (aktualizacja 10.07.2019, 19:45)
  • Ł.D.
W centrum Włocławka powstanie mural. Ratusz ogłosił konkurs

Urząd Miasta Włocławek ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu, inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym. Pierwszy mural w obszarze rewitalizacji ma powstać na ścianie bocznej bloku przy ulicy Żabiej 14/16.


"Pomysł narodził się podczas spotkań z mieszkańcami Włocławka z obszaru rewitalizacji. Analizowaliśmy różne lokalizacje.(...) Kluczowe było to czy mamy prawa do danej ściany. Została wybrana konkretnie ta ze względu na walory historyczne "- informuje Aleksandra Kulińska Kierownik Referatu Kultury i Promocji UM Włocławek

 

Uczestnik konkursu może zgłosić jeden projekt. Zgłoszenia należy przesłać na adres: Urząd Miasta Włocławek, Referat Kultury i Promocji, ul. Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek z dopiskiem "Konkurs na mural". Projekt muralu winien być przygotowany w wersji elektronicznej w pliku JPEG, w rozdzielczości 300 DPI, zapisany na nośniku CD lub pamięci USB. Można go również złożyć w wersji wydrukowanej na papierze, w formacie maksymalnie A2.

"Termin zgłaszania prac do 30 sierpnia. Komisja konkursowa będzie obradowała do 12 września, mural mamy nadzieje powstanie do 12 listopada. Konkurs jest inspirowany cechami charakterystycznymi Włocławka. (...) Konkurs jest otwarty."- informuje Aleksandra Kulińska Kierownik Referatu Kultury i Promocji UM Włocławek

 

Komisja będzie oceniała prace pod względem walorów artystycznych i ich spójności z założeniami konkursu. Ze zwycięzcą zostanie podpisana umowa na wykonanie muralu. Nagrodą jest 10 tysięcy złotych brutto. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie, regulamin, kartę zgłoszenia wraz z opisem koncepcji i kosztorysem, a także wizualizację ściany przy ul. Żabiej 14/16 wraz z wymiarami, znajdą na stronie Urzędu Miasta Włocławek.
 

Ł.D.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe