Fałszywy alarm o podłożeniu bomby zablokował pracę urzędników, ale nie pracowników sądu

  • 11.07.2019, 18:09 (aktualizacja 11.07.2019, 18:37)
  • Bogumiła Obałkowska
Fałszywy alarm o podłożeniu bomby zablokował pracę urzędników, ale nie pracowników sądu fot. Janusz Krysztop


Dziś około godziny 14.00 na skrzynkę mailową włocławskiego ratusza wpłynęło kolejne już w ostatnim czasie zawiadomienie o podłożonym ładunku wybuchowym. O sprawie natychmiast została powiadomiona policja, a także strażacy, którzy wspierali funkcjonariuszy KMP podczas przeprowadzanych ewakuacji i przy zabezpieczaniu terenu. W jednym z przypadków fałszywych jak się później  okazywało zgłoszeń za pośrednictwem maila, wskazywano osobę prezydenta miasta jako cel potencjalnego zamachu. Także wiele z innych maili zwierało dodatkowe sformułowania sugerujące motywy działania sprawców. Tym razem takich informacji w mailu nie zawarto.

"Na skrzynkę Urzędu Miasta we Włocławku wpłyną e-mail na ogólną skrzynkę że w dwóch sądach i urzędzie jest bomba i to nie jest żart. Natychmiast została zarządzona ewakuacja. Nie było żadnych dodatkowych informacji ani godziny detonacji. Ewakuacja dotyczy wszystkich budynków Urzędu Miasta. Wszyscy pracownicy zostali ewakuowani"- informowała tuż po ewakuacji Angelika Żychlewicz rzecznik prasowy prezydenta

 

Wobec pracowników urzędu podjęto decyzję o powrocie do domów, gdyż akcja przeszukiwania każdej z lokalizacji z pewnością zajmie kilka godzin. Łącznie z 3 lokalizacji przy ulicach Zielony Rynek, Kościuszki i 3-go Maja, ewakuowano ponad 300 osób. Przy budynkach Sądu Rejonowego jak i Okręgowego pojawiły się wozy strażackie oraz policyjne. Teren w tych miejscach nie został odgrodzony, a obie instytucje kontynuowały swoją działalność. Za wyjątkiem ulicy 3-go Maja ruch nie został  wstrzymany. Oprócz przeprowadzania ewakuacji, zabezpieczania terenu i poszukiwań ukrytego ładunku wybuchowego, policjanci wydziału kryminalnego włocławskiej komendy przystąpili także do działań mających na celu ustalenie nadawcy maila zawierającego groźby. 
 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (23)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe