Nabór 2019. Miasto uruchamia szkoły branżowe. Najwięcej uczniów wybierało II LO im. M. Kopernika

  • 11.07.2019, 19:05 (aktualizacja 11.07.2019, 19:39)
  • Bogumiła Obałkowska
Nabór 2019. Miasto uruchamia szkoły branżowe. Najwięcej uczniów wybierało II LO im. M. Kopernika fot. DJMD

Dziś bardzo ważny dzień dla absolwentów szkół podstawowych i absolwentów klas gimnazjalnych. O godzinie 12:00, we włocławskich szkołach, zostały przedstawione wyniki rekrutacji. W tym samym czasie w Urzędzie Miasta odbył się briefing prasowy, poświęcony wynikom tegorocznej rekrutacji do placówek oświatowych.

"Do 15 lipca wszyscy uczniowie muszą potwierdzić wolę ewentualnego podjęcia nauki w danej szkole. Taką wolę wyrażają poprzez przekazanie oryginału świadectwa szkolnego. Taką wolę kandydat musi potwierdzić do 15.07 do godziny 15.00. Ostateczne listy zostaną wywieszone 16 lipca o godz. 12.00 i będą to już ostateczne listy osób przyjętych do danej szkoły, do danego profilu kształcenia."- informowała podczas spotkania z mediami Barbara Moraczewska

Dla absolwentów szkół podstawowych i absolwentów klas gimnazjalnych, w celu dalszego kształcenia, przygotowano 106 oddziałów - dokładnie po 53 dla każdej z grup - by zapewnić jednakową liczbę miejsc i jednakowe szanse dla obu grup uczniów. W związku z chęcią wielu osób z niepełnosprawnościami chcących podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, ale również w szkole technicznej przygotowano 4 dodatkowe klasy integracyjne. Dwie w III LO, jedną w IV LO i jedną w Zespole Szkól Ekonomicznych. W sumie przygotowano 3180 miejsc dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Nabór do placówek oświatowych budzi ogromne zainteresowanie, nie tylko we Włocławku, ale w całym kraju. Podczas briefingu zostały również przedstawione szczegółowe dane liczbowe, dotyczące naszego miasta.

"Liczba kandydatów zakwalifikowanych po szkole podstawowej to 1600 osób, po gimnazjum 1644. Przydzielonych czyli zakwalifikowanych jest po szkole podstawowej jest 1524 po gimnazjum 1553. Nie przydzielonych znalazło się po Szkole Podstawowej 76 po gimnazjum 91 uczniów. Po gimnazjum mamy wolnych dokładnie 90 miejsc, po szkole podstawowej 113 miejsc. Każdy uczeń kończący szkołę podstawową czy gimnazjum ma miejsce, ale czasem te miejsca nie są zgodne z ich wyborami." - informowała Barbara Moraczewska 

Całkowita liczba miejsc, zaoferowanych absolwentom szkół podstawowych, wyniosła 1641, natomiast liczba miejsc dla absolwentów klas gimnazjalnych to 1646. Wśród kandydatów największym zainteresowaniem cieszyły się licea ogólnokształcące. Mniejsze było zainteresowanie miejscem w technikach, a jeszcze mniejsze miejscem w szkołach branżowych. Jednak szkoła branżowa zostanie uruchomiona.

"Zdecydowaliśmy się na uruchomienie takiej szkoły w Zespole Szkół Budowlanych, Zespole Szkół Samochodowych,Zespole Szkół Chemicznych i Zespole Szkół Technicznych". - mówiła Barbara Moraczewska

 

Największym zainteresowaniem absolwentów cieszyło się II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Najczęściej kandydaci wybierali profil biologiczno-chemiczny, właśnie w tej placówce.
 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bgk
bgk 11.07.2019, 21:37
Weźcie się w końcu do pracy i poprawcie system komputerowy naboru elektronicznego albo zmieńcie informatyka

Pozostałe