II runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy. Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego w Super Sprincie

  • 15.07.2019, 16:31 (aktualizacja 15.07.2019, 17:06)
  • Bogumiła Obałkowska
II runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy. Mistrzostwa Okręgu  Bydgoskiego w Super Sprincie fot. Janusz Krysztop


W minioną niedzielę o godzinie 11.00 na parkingu pod Halą Mistrzów wystartował drugi etap rajdów samochodowych pod hasłem "Mistrz Kierownicy". Organizatorem wydarzenia był Automobilklub Włocławek, który chce przywrócić nasze miasto na mapę imprez samochodowych. 

"Są to imprezy typowo amatorskie. Każdy kto ma prawo jazdy kategorii B i sprawny samochód. Nie ma dodatkowych wymagań. Oprócz cywilnych samochodów biorą udział również auta trochę przerobione. To jest normalne. Musimy łączyć tych, którzy zaczynają i tych, którzy już troszeczkę jeżdżą. Aby Ci słabsi nabierali doświadczenia, uczyli się od tych lepszych." - mówił Paweł Sutorowski z  Automobilklub Włocławski

 

Na starcie zmagań stanęło 19 zawodników, którzy przybyli z Włocławka jak i okolic - bliższych i dalszych. Niektóre pojazdy przybyły na lawetach, gdyż zbyt duża ilość przeróbek uniemożliwia im legalne poruszanie się po drogach publicznych. Uczestnicy zmagań zostali podzieleni wg kategorii pojemnościowych silników. Wyznaczoną trasę należało pokonać w możliwie najszybszym czasie. Powierzchnia parkingu składała się z plątaniny ostrych zakrętów i krótkich prostych odcinków gdzie samochody mogły z rykiem silników rozwijać na kilka sekund wielką prędkość. Każdy zakręt pokonywany był przy pisku opon. Trasa wymagała skupienia i koncentracji - wiele zależało tu nie od mocy pojazdów, lecz od umiejętności ich kierowców. 

"W tych zawodach chodzi oto aby uzyskać jak najlepszy czas. Trasa wyznaczona jest dookoła Hali Mistrzów i na większym parkingu większym przy Hali Mistrzów. Wygrodzona odpowiednio szybka, ale też techniczna. Są w odpowiednich miejscach słupki, pachołki szykany, które obligują kierowców aby zwolnili, uważali to tez jest technika jazdy jak pokonać taką szykanę, wjechać w bramkę, żeby było jak najszybciej."- mówił Paweł Sutorowski z  Automobilklub Włocławski

 


W klasyfikacji generalnej zwyciężył Arkadiusz Tyc z Automobilklubu Włocławskiego. Na miejscu drugim - Marcin Dąbkowski i Jakub Jarmański. Miejsce 3 zajął Łukasz Kasprzyk z LKT Wyczół Gościeradz.

W klasyfikacji klubowej najlepsi okazali się przedstawiciele LKT Wyczół Gościeradz, miejsce drugie przypadło Automobilklubowi Włocławskiemu, a 3 Automobilklubowi Toruńskiemu z delegaturą w Grudziądzu.

Ostatni, 3 etap w październiku. Warto przyjść i zobaczyć jak amatorzy 4 kółek poradzą sobie wówczas i który z nich zdobędzie najwyższe trofeum zawodów.
 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (60)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe