„Turniej o wszystko” Włocławskiego Bractwa Kurkowego

  • 15.07.2019, 18:35 (aktualizacja 15.07.2019, 18:55)
  • Janusz Krysztop
„Turniej o wszystko” Włocławskiego Bractwa Kurkowego fot. Janusz Krysztop

W niedzielę 14 lipca na Brackiej Osi Strzeleckiej – Strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego, odbył się kolejny turniej strzelecki pod hasłem „Turniej o wszystko”. Towarzyszył on III konkursowi wiedzy o Włocławku - o 14 Pułku Piechoty oraz samym Bractwie Kurkowym. Uczestnicy turnieju rywalizowali w strzelaniu do tarczy z kilku rodzajów broni - sportowego karabinka sportowego kbks, czarnoprochowego karabinu oraz rewolweru czarnoprochowego. 

Do zawodów zarówno z wiedzy jak i umiejętności strzeleckich stanęło około 30 osób - zamiłowanych w sporcie strzeleckim jak i zupełnych amatorów, którzy po raz pierwszy postanowili sprawdzić jak trudnym wyzwaniem jest oddanie celnego strzału do tarczy.

Strzelanie z broni palnej odbywało się pod kontrolą i opieką instruktora,  który sprawując pieczę nad bezpiecznym przebiegiem zawodów, udzielał także porad amatorom. Strzały z broni czarnoprochowej to zupełnie innego rodzaju wyzwanie niż oddawanie strzałów z broni kbks. Potężny huk i odrzut, słaba celność przy dużej mocy ołowianych kul - tak najkrócej można scharakteryzować oddawanie strzału z repliki colta rodem z westernu. Każda kula ładowana do bębenka takiej broni to długotrwały proces. Zupełnie inną kategorię zawodów stanowiło strzelani z łuku.

Na zawodników czekała zarówno przygotowana broń jak i strzały. Podobnie jak strefie z bronią palną należało wykupować tarcze do których się strzelało. Jeśli zapragnęliśmy poprawić swój wynik wystarczyło spróbować jeszcze raz starający się go nie pogorszyć.

Sekcja łucznicza bractwa kurkowego zaprasza także w każdą sobotę o godzinie 14.00 do przybycia na strzelnicę i spróbowania swoich sił. Grono trenujących strzelanie z łuku na razie nie jest wielkie, ale z czasem będzie się rozrastać w małą społeczność. Jest to sport dla każdego nie wymagający specjalnych predyspozycji. 

Cykliczna impreza, "Turniej o Wszystko", organizowana przez  Bractwo Kurkowe we Włocławku, to nie jedyna szansa w roku na spróbowanie swoich sił w strzelaniu do celu z różnych rodzajów broni. Amatorów takiego sportu bractwo zaprasza do kontaktu i uczestnictwa w często organizowanych tego typu wydarzeniach.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (43)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe