Są wstępne wyniki sekcji zwłok 3-letniego Nikodema. Sąd zadecydował o areszcie dla oprawców

  • 01.08.2019, 15:30 (aktualizacja 01.08.2019, 17:24)
  • Janusz Krysztop
Są wstępne wyniki sekcji zwłok 3-letniego Nikodema. Sąd zadecydował o areszcie dla oprawców fot. Janusz Krysztop

Dziś o godzinie 10:30 w Prokuraturze Okręgowej we Włocławku odbyła się konferencja prasowa dotycząca śmiertelnego pobicia 3-letniego Nikodema. Do tragedii doszło w miniony wtorek w mieszkaniu przy ul. Chopina, gdzie konkubent matki chłopca miał dokonać zbrodni. Na miejscu zatrzymano matkę małego Nikodema, 28-letnią Agnieszkę S. oraz jej konkubenta, 23-letniego Pawła K. Od samego początku zarówno policja jak i prokuratura nie udzielały szerszych informacji dotyczących tej sprawy. Przekazane dziś informacje dotyczące katowania bezbronnego chłopca budzą przerażenie. Zarzuty wobec obojga podejrzanych obejmują okres od 21 czerwca do 30 lipca tego roku.

"Wczoraj w Prokuraturze Okręgowej we Włocławku zapoznano się z materiałem dowodowym w sprawie śmierci małoletniego Nikodema. Na tej podstawie w dniu wczorajszym zostało wszczęte śledztwo w sprawie pozbawienia życia 3-letniego Nikodema w dniu 30 lipca ze szczególnym okrucieństwem wskutek znęcania fizycznego. W tym samym dniu matce dziecka Agnieszce S., oraz jej konkubentowi Pawłowi K. przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa. Istotnym jest, że wczoraj w godzinach popołudniowych uzyskano wstępne wyniki sekcji zwłok przeprowadzonej w Zakładzie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy."-poinformowała Justyna Plechowska Prokurator Okręgowy we Włocławku 

Paweł K. znęcał się psychicznie i fizycznie nad trzyletnim Nikodemem. Uderzał 3-letniego chłopca wielokrotnie i z dużą siłą rękoma po całym ciele po głowie i brzuchu. Rzucał dzieckiem, bił drewnianą miarką budowlaną. Wyzywał dziecko używając wulgaryzmów. Nakazywał stanie długotrwałe z rękami podniesionymi do góry. Nie reagował na prośby dziecka o zaprzestanie bicia. Jego działania charakteryzowała intensywność i długotrwałość stosowania przemocy podejmowanej ze szczególnym okrucieństwem. 30 lipca pozbawił dziecko życia w sposób opisany powyżej wskutek rozległych obrażeń wewnętrznych i zewnętrznych. 

Matce postawiono zarzuty ułatwienia znęcania się nad dzieckiem. Działając umyślnie swoim zaniechaniem nie podejmując działań w obronie dziecka ułatwiła Pawłowi K. dokonywanie przestępstwa. 30 lipca swoim zaniechaniem przyczyniła się w ten sposób do pozbawienia życia synka Nikodema. Wczoraj wobec obydwojga podejrzanych skierowano do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy ze względu na możliwość m.in matactwa i ukrywania się.

Zapytana przez media prokurator Justyna Plechowska, nie udzieliła także informacji na temat losów i stanu pozostałej dwójki dzieci Agnieszki S., będących w wieku 7 i 12 lat, którym zapewniono tymczasową opiekę. Sformułowane wobec podejrzanych oskarżenia z artykułu 148 kodeksu karnego w powiązaniu z artykułem 207 kodeksu karnego mówią o zabójstwie i znęcaniu się. 

Na godzinę 13.00 w Sądzie Rejonowym w II Wydziale Karnym, wyznaczono posiedzenie podczas, którego rozpatrywano wnioski o tymczasowy areszt dla obojga zatrzymanych. Podejrzani nie odpowiadali na pytania padające z ust dziennikarzy, nie wyrazili zgody na publikację ich wizerunków. Podczas posiedzeń sądu nie byli reprezentowani przez obrońców, co na tak wczesnym etapie procesowym nie jest wymagane. Posiedzenie zakończyło się około godziny 14:30. Sąd przychylił się do obydwu wniosków o areszt tymczasowy. 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (26)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ojciec
Ojciec 05.08.2019, 22:00
Dacie mi ich na tydzień a potem te resztki oddam do aresztu
Oburzona
Oburzona 05.08.2019, 16:22
Kara smierci dla takich z miesiecznym torturowaniem kazdego dnia az sami beda blagac o smierc. Wystarczylo by kilka takich kar a nastepna patola zastanowila by sie czy warto znecac sie nad dzieckiem bo ich bedzie czekac to samo brak słów
Maria
Maria 03.08.2019, 11:50
W Ciemne wilgotnym lochum z wygłodniałymi szczurami bez grama światła przywiązani bez możliwości poruszania się.
Kara śmierci tylko im pomoże a ból nie do zniesienia to i tak mała kara.
Nie zasługuje ona na słowo matka tu nawet w najgorszym słowniku nie ma znaczenia słowa co to za potwory nie ludzie.
Krzysztof
Krzysztof 02.08.2019, 23:41
A gdzie kuźwa byli sąsiedzi?Przecież ten biedny chłopiec musiał płakać jak katowali go ci zwyrodnialcy!!!
asasellon
asasellon 05.08.2019, 23:01
Tylko dzwonia jak muzykę głośną słyszą, płacz im nie przeszkadzał. Znieczulica
Wiola
Wiola 02.08.2019, 20:36
Śmierć za Śmierć.. Małe niewinne Ciałko a Tyle bólu.. Życzę Im aby w więzieniu im żyć nie dali.. Boze co się dzieje w tym Włocławku.. To moje Rodzinne miasto.. Aż wstyd się przyznać.
Matka
Matka 02.08.2019, 18:22
Tylko Kara śmierci...
S
S 02.08.2019, 17:24
Najlepiej to kara śmierci takiej patologii
E
E 02.08.2019, 07:18
Oby sie kros tak znecal nad nimi jak najdluzej ...
ALA
ALA 01.08.2019, 21:45
Dzieci 8 i 12 lat a ona 28lat???super...czyli miała 16 lat jak urodziła pierwsze dziecko a 15 jak zaszła w ciąże🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ dla mnie wspówinna jest matką, że pozwoliła krzywdzoś swoje dziecko. Jezu suka w zębach szczeniaki nosi, kocica oczy wydrapie... tylko człowiek człowiekowi taki los może zgotować. Oboje dożywocie i koniec kurcze. Zatłukli dziecko. Matka tego bandytę przyprowadziła.
Ewelona
Ewelona 01.08.2019, 20:57
Zero skruchy na ich parszywych gebach areszt tymczasowy pffff odrazu ich odszczelic
Luki
Luki 01.08.2019, 20:01
Nawet czytać i patrzeć na tych zwyrodnialców nie mogę . Tylko przywrócenie kary śmierci dla takich swołoczy trzeba sie domagac i utraty wszelkich praw na zawsze i nalegac na rzadzacych by jak najszybciej to wprowadzili !!
KAT
KAT 01.08.2019, 17:32
NA LINE Z NIMI 😠😡😠😡😠

Pozostałe