Budynek główny szpitala we Włocławku ma zostać zburzony. W planach otwarcie oddziału psychiatrii

  • 08.08.2019, 17:29 (aktualizacja 08.08.2019, 18:16)
  • Bogumiła Obałkowska
Budynek główny szpitala we Włocławku ma zostać zburzony. W planach otwarcie oddziału psychiatrii

Na terenie włocławskiej lecznicy ma powstać nowy budynek stanowiący gmach główny szpitala. Obecnie prowadzone są prace projektowe, a na początku przyszłego roku ma zostać ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji. 

"W planach jest m. in.  stworzenie nowych oddziałów, hematologii i psychiatrii. W nowych murach oraz obiektach po kapitalnych remontach znajdą się nowe wyposażenie i nowoczesna aparatura medyczna – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Pieniądze na rozbudowę placówki miałyby płynąć z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz być skredytowane z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. 

W tym roku po kapitalnym remoncie oddano do użytku dwa budynki szpitala w których zgodnie z planami mają zostać usytuowana administracja oraz dwódziestołóżkowy oddział geriatryczny. 

"Nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny, serce lecznicy, stanie w miejscu wyburzonego starego obiektu. Zgodnie z założeniami funkcjonalno-użytkowymi, na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Złożony z siedmiu sal zabiegowych blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja" - dowiadujemy się z informacji opublikowanych na stronie Urzędu Marszałkowskiego

Modernizacja i rozbudowa w założeniach ma kosztować na tym etapie ponad 300 milionów złotych.

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mia
Mia 08.08.2019, 18:33
Wybudują po to aby mieć co zamknąć? Tak jak Oddział dziecięcy?

Pozostałe