303 funkcjonariuszy ujawniło 431 wykroczeń wobec pieszych. Działania NURD w kujawsko-pomorskim

  • 09.08.2019, 16:18 (aktualizacja 09.08.2019, 16:25)
  • informacja prasowa
303 funkcjonariuszy ujawniło 431 wykroczeń wobec pieszych. Działania NURD w kujawsko-pomorskim

W ramach działań krajowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.


We wczorajszych (08.08.2019r.) działaniach wzięło udział 303 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 431 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 17 wykroczeń kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

informacja prasowa

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe