sobota, 20 kwietnia 2024 08:11

Porażka Lidera na inaugurację rozgrywek IV ligi

Autor: fot.Dolores

W sobotę piłkarze Lidera Włocławek zainaugurowali rozgrywki IV ligi kujawsko-pomorskiej w sezonie 2019/2020. Pierwszym rywalem włocławian była drużyna Kujawianki Izbica Kujawska.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Kadra drużyny Lidera w nowym sezonie została bardzo zmieniona. Do drużyny dołączyło trzynastu nowych zawodników. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodawał fakt, że w kadrze drużyny gości znajdowało się ośmiu wychowanków Lidera Włocławek

W pierwszej połowie pewniej na boisku prezentowała się drużyna Kujawianki. Gola dla gości w 10 minucie uzyskał wychowanek Lidera Jan Kołodziejski. Gospodarze doprowadzili do remisu w 21 minucie meczu, kiedy to Bartosz Dyszy strzałem z dystansu pokonał bramkarza drużyny gości.

W drugiej połowie optyczną przewagę w grze mieli gospodarze. Drużyna z Izbicy wyprowadzała bardzo groźne pojedyncze ataki. Obie drużyny nie potrafiły jednak w regulaminowym czasie gry zdobyć gola. Emocje sięgnęły zenitu w doliczonym czasie gry. Najpierw gospodarze nie wykorzystali stu procentowej sytuacji, a chwilę później piłkarze Kujawianki wykorzystali błąd w ustawieniu włocławian i zdobyli zwycięskiego gola. Wszystko działo się w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Zdobywcą gola był Łukasz Pietrzak.

Ostatecznie w tym bardzo ciekawym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu Lider przegrał z drużyną Kujawianki 1:2. Drużyna z Izbicy pokazała bardziej dojrzałą grę i zasłużenie odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie.