Służby postawione na nogi, znów fałszywe alarmy o podłożeniu materiałów wybuchowych

  • 13.08.2019, 17:23 (aktualizacja 13.08.2019, 17:46)
  • Janusz Krysztop
Służby postawione na nogi, znów fałszywe alarmy o podłożeniu materiałów wybuchowych fot. Janusz Krysztop

Dziś, około godziny 10:20 pod budynek Sądu Rejonowego we Włocławku przy ulicy Kilińskiego zajechały zastępy Straży Pożarnej oraz policyjne radiowozy. Spowodowane było to zgłoszeniem jakie trafiło do służb prawdopodobnie za pośrednictwem numeru alarmowego. Nie ustalona jeszcze osoba zadzwoniła, być może bezpośrednio na policję i poinformowała o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynkach sądu. Służby skierowały się na ulicę Kilińskiego oraz na ulicę Długą gdzie znajduje się budynek Sądu Okręgowego. W żadnym z miejsc nie zdecydowano się na przeprowadzenie ewakuacji.

„W porozumieniu z prezesem Sądu, Dariuszem Braciszewskim, zdecydowaliśmy nie przeprowadzać ewakuacji. Sytuacje takie zdarzają się, gdy ktoś jest niezadowolony z werdyktu sądu.” - powiedziała Agata Tomaszewska, Dyrektor Sądu Rejonowego we Włocławku

Około godziny 11:30 na ulicy Długiej czekano na przybycie służb wyspecjalizowanych w neutralizacji zagrożeń bombowych, które pracowały jeszcze w budynkach przy ulicy Kilińskiego. Wraz z funkcjonariuszami oczekiwali na ewentualne działania pracownicy Pogotowia Gazowego, wzywani na miejsce w razie potrzeby przez policjantów co jest standardową procedurą.

Dziś rzecznik Miejskiej Komendy Policji we Włocławku, st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska, odmówiła udzielania szerszych informacji w sprawie alarmu bombowego.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe