Lider Włocławek wygrywa w Pakości

Podziel się
Oceń

Autor: fot.Dolores

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi odnieśli piłkarze Lidera Włocławek. W 2 kolejce pokonali oni na wyjeździe drużynę Notecianki Pakość 4:3. Już pierwsza akcja gospodarzy w 2 minucie meczu zakończyła się golem. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka minęła Bartosza Dyszego i strzałem z woleja bramkę dla Notecianki zdobył Dominik Kowalski. Po 4 minutach gola wyrównującego po składnej akcji zdobył dla Lidera Patryk Miarka. Minęło zaledwie 5 minut i padł kolejny gol. Tym razem po błędzie bramkarza drużyny Lidera niefortunnie interweniował Adrian Klepacz i wpakował piłkę do własnej bramki. Lider zdołał ponownie wyrównać już w 18 minucie meczu. Po dośrodkowaniu Witkowskiego z rzutu wolnego Michał Cichacki umieścił piłkę w siatce. W 32 minucie meczu Lider wyszedł po raz pierwszy w tym pojedynku na prowadzenie.  Doświadczony Robert Kowalczyk wykorzystał dobre podanie Miśkowca i błąd obrońcy Notecianki i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. W pierwszej połowie Lider kontrolował grę na boisku w Pakości. W drugiej połowie gra nieco się wyrównała jednak to drużyna Lidera w 82 minucie zdobyła kolejnego gola, a strzelcem ponownie był Robert Kowalczyk. Zawodnicy gospodarzy zdołali jeszcze trafić do bramki w doliczonym czasie gry, jednak to Lider zdobył pierwsze 3 punkty w nowym sezonie.