Andrzej Chmielewski nowym dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej

  • 29.08.2018, 20:29 (aktualizacja 29.08.2018, 22:11)
  • Bogumiła Obałkowska
Andrzej Chmielewski nowym dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej
Konkurs ogłoszono w związku z przejściem na emeryturę dyrektor Elżbiety Zaborowskiej

Zarządzeniem prezydenta powołano do czasu wyłonienia nowego dyrektora -  Agnieszkę Zmierczak na stanowisko pełniącej obowiązki Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku. Pani Agnieszka, jak czytamy w uzasadnieniu jest wieloletnim pracownikiem biblioteki.

Dziś podczas briefingu prasowego zastępca prezydenta miasta - Barbara Moraczewska poinformowała, że komisja w składzie 9 osobowym podczas wczorajszej narady wyłoniła i rekomenduje prezydentowi kandydaturę Andrzeja Chmielewskiego.

Andrzeja Chmielewskiego znamy głównie ze Starej Remizy, którą kieruje od 1 lipca 2015 roku. Wówczas zastąpił na tym stanowisku Ewę Langowską, która obecnie pracuje w Centrum Kultury Browar B. 

Do konkursu zgłosiło się trzech kandydatów. Głosowanie jak podkreśliła Barbara Moraczewska było jawne. 

"Ta kandydatura została przedstawiona prezydentowi. Rekomendowana do ewentualnego zatwierdzenia przez prezydenta(...) ostateczna decyzja należy do prezydenta"

W komisji zasiadali przedstawiciele urzędu miasta, ministerstwa, stowarzyszenia bibliotekarzy, związków zawodowych. 

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe