Dziś w amfiteatrze na Słodowie wyświetlony zostanie film "Zimna wojna" w ramach festiwalu Tykocińskiego

  • 22.08.2019, 16:53
  • Bogumiła Obałkowska
Dziś w amfiteatrze na Słodowie wyświetlony zostanie film "Zimna wojna" w ramach festiwalu Tykocińskiego fot. YouTube/CW24

Od dziś (tj.22 sierpnia) do 24 sierpnia 2019 roku rusza "Tykociński Włocławek Film Festival (TWFF) upamiętniający Józefa Tykocińskiego – światowego pioniera filmu dźwiękowego."
Dziś po godzinie 20:00 (wraz z zachodem Słońca) organizatorzy zapraszają do amfiteatru w Parku na Słodowie, gdzie wyświetlona zostanie „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Wydarzenie poprowadzi Anna Dymek, filmoznawczyni i koordynatorka płockiej edycji projektu Filmoterapia.


Piątek 23 sierpnia będzie przebiegał pod znakiem Włocławka i jego „filmowej” historii. O godz. 18.00, od Café Śródmieście (ul. 3 maja 9) rozpocznie się spacer szlakiem włocławskiego modernizmu. Do architektonicznej podróży w czasie i do Włocławka „pamiętającego” jeszcze Józefa Tykocińskiego, organizatorzy zapraszają wraz z dr hab. Michałem Pszczółkowskim z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

O godz. 20.00 na parkingu „Mrówki” rozpocznie się pokaz „Celulozy”, filmu Jerzego Kawalerowicza przedstawiającego dzieje Włocławka i jego największego zakładu przemysłowego, nazywanego polską „Ameryką”.

Tykociński Włocławek Film Festival zwieńczony zostanie w sobotę, 24 sierpnia, zaaranżowaną w centrum Włocławka przestrzenią kulturalno – edukacyjną na ulicy 3 Maja, między ul. Przedmiejską a placem Wolności.

Od godziny 10.00 będzie można wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i dyskusjach, nie tylko na tematy filmowe. O godz. 15.00 sprzed kawiarni obywatelskiej przy ul. 3 Maja 9 poprowadzony zostanie kolejny spacer, tym razem śladami detali architektonicznych włocławskiego Śródmieścia.


Po spacerze, o godz. 17.00 u zbiegu 3 Maja i placu Wolności odbędzie się koncert muzyki filmowej, czyli recital fortepianowy w wykonaniu włocławianina Jacka Szczepańskiego.


Sylwetka Tykocińskiego została przedstawiona kilka lat temu przez telewizję CW24 (link TUTAJ). Program został doceniony w konkursie programów telewizji lokalnych znalazł się w finałowej dziesiątce spośród 207 nadesłanych filmów. Polecamy

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe