Pod wpływem alkoholu wiózł 4-latka bez kasku motorem...

  • 28.08.2019, 17:15
  • informacja prasowa
Pod wpływem alkoholu wiózł 4-latka bez kasku motorem...

Po 10.00 usłyszał zarzut za kierowanie autem pod wpływem środka odurzającego. Trzy godziny później policjanci zatrzymali go, gdy jechał bez kasku motorowerem, wioząc, także niezabezpieczone, 4-letnie dziecko. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Czekają go kolejne zarzuty.

"Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem refleksji wykazał się wczoraj (27.08.2019) mieszkaniec gm. Lipno. Po godzinie 13.00 policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna poruszał się bez kasku jadąc motorowerem. Nie zadbał także o kask dla swojego 4-letniego pasażera, a podczas rozmowy z nim funkcjonariusze wyczuli alkohol. Nieodpowiedzialny kierowca nie posiadał przy sobie wymaganych podczas kontroli dokumentów, a jego pojazd nie miał ubezpieczenia ani ważnych badań technicznych. Wykonane przez policjantów badanie alkometrem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie!" - informuje oficer prasowy KPP w Lipnie podkom. Małgorzata Małkińska  

Gdy zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy okazało się, że ok. 3 godziny wcześniej usłyszał zarzut za podobne przestępstwo, którego dopuścił się w maju tego roku! Dobrowolnie poddał się karze (ponad rok ograniczenia wolności i wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne, zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B i 5000 zł świadczenia pieniężnego za posiadanie środków odurzających i kierowanie autem pod ich wpływem), co nie powstrzymało go jednak przed popełnieniem kolejnego przestępstwa. Wkrótce mieszkaniec gm. Lipno usłyszy kolejne zarzuty.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe