czwartek, 28 marca 2024 22:20

Lider Włocławek rozgromił Chełminiankę Chełmno 5:0

Autor: fot. Bogumiła Obałkowska

W środę 28 sierpnia, na stadionie OSiR we Włocławku, odbył się zaległy mecz 3 kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Lider Włocławek podejmował Chełminiankę Chełmno. Włocławianie rozgromili przyjezdnych zwyciężając 5:0. Piłkarze Lidera w drugiej połowie meczu wręcz zdemolowali rywali.

Pierwsza połowa nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa drużyny gospodarzy. Mecz w pierwszych 45 minutach był wyrównany, a nawet toczył się przy niewielkiej przewadze drużyny gości. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje podbramkowe, jednak do zawodnicy z Chełmna byli bliżsi strzelenia gola. Lider tylko dzięki bardzo dobrej postawie w bramce Pawła Sobczaka zachował czyste konto w tej części gry.

Gra w drugiej połowie zmieniła się diametralnie. Mecz toczył się już przy bardzo dużej przewadze gospodarzy. W 52 minucie w wydawało się niegroźnej sytuacji świetnie zachował się Robert Kowalczyk i wyprowadził drużynę Lidera na prowadzenie. Trzy minuty później drugi gol dla włocławian padł nieco przypadkowo. Nieudanie dośrodkowywał z prawej strony boiska Bartosz Dyszy, a piłka wysokim lobem minęła bramkarza gości i niespodziewanie znalazła się w bramce. W 65 minucie meczu gospodarze prowadzili już 3:0. Indywidualną akcję w polu karnym przeprowadził Robert Kowalczyk i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Cztery minuty później Kowalczyk cieszył się już z hattricka. Doświadczony piłkarz Lidera wykorzystał pewnie rzut karny i gospodarze prowadzili już 4:0. Ostatniego gola w tym spotkaniu zdobył wracający do gry po kontuzji Bartek Grube, który fantastycznym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zaskoczył bramkarza z Chełmna. W drugiej połowie gospodarze nie wykorzystali jeszcze kilku stu procentowych sytuacji. Blisko zdobycia gola byli m.in. Miarka, Burzyński oraz Grube.

Ostatecznie mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem włocławian 5:0. Po tym meczu drużyna Lidera Włocławek awansowała na 8 miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi.