O 23 ofiary więcej niż rok temu. W wakacje na drogach naszego województwa zginęło 55 osób, a 212 zostało rannych

  • 04.09.2019, 17:11
  • informacja prasowa
O 23 ofiary więcej niż rok temu. W wakacje na drogach naszego województwa zginęło 55 osób, a 212 zostało rannych fot. policja

Uczniowie zakończyli letni wypoczynek i wrócili do codziennych obowiązków. Dla policjantów był to czas intensywnej pracy mającej zapewnić bezpieczeństwo odpoczywającym terenie naszego województwa.

Wakacje to dla policjantów ruchu drogowego okres wytężonej pracy. Policjanci podczas działań „Bezpieczne wakacje 2019”, czuwając nad bezpieczeństwem na drogach, kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi w białych czapkach szczegółowo sprawdzali także autobusy przewożące dzieci na kolonie czy obozy.

Niestety okres wakacyjny na drogach naszego województwa nie należał do bezpiecznych. Od początku wakacji tj. od 20 czerwca br. do 1 września br. na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 210 wypadków drogowych, w których zginęło 55 osób, a 212 zostało rannych.

W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowaliśmy o 23 ofiary śmiertelne więcej. Ilość wypadków i osób rannych była podobna jak w roku ubiegłym. Odnotowaliśmy jednie spadek kolizji drogowych.

Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas działań „Bezpieczne wakacje 2019” na kujawsko-pomorskich drogach policjanci zatrzymali 1222 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. 

informacja prasowa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe