W październiku ruszają bezpłatne kursy angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Jeszcze można się zapisać!

 • 05.09.2019, 16:51 (aktualizacja 05.09.2019, 16:59)
 • Janusz Krysztop
W październiku ruszają bezpłatne kursy angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Jeszcze można się zapisać!

Urząd Marszałkowski czeka na chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach językowych w ramach programu „Mówisz Masz Certyfikowane Szkolenia Językowe”. Dostępnych jest blisko 7 tys. miejsc. Do tej pory na kursy języków angielskiego, niemieckiego i francuskiego zapisało się 3 tys. chętnych mieszkańców regionu, dla których utworzono 218 grup szkoleniowych. Rekrutacja ruszyła we wrześniu, a kursy rozpoczną w październiku. Szkolenia w ramach projektu przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia oraz spełniających poniższe kryteria:

 • osoby z wykształceniem maksymalnie średnim

 • osoby z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia)

 • osoby powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia)

Do projektu nie można przystąpić jeśli prowadzi się własną działalność gospodarczą. Udział w zajęciach jest bezpłatnym, a jedyny koszt jaki trzeba ponieść to zakup podręczników (około 150 zł). Szkolenie trwa 180 godzin po 4 godziny lekcyjne tygodniowo na przestrzeni 13 miesięcy. Kursanci w toku nauki zostaną przygotowani do egzaminu, po którym otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości posługiwanie się danym językiem. Certyfikaty te są zgodne z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. Na wybrany kurs można zapisać się za pośrednictwem strony internetowej projektu www.projektmowiszmasz.pl

Zajęcia będą się odbywać w wielu miastach województwa:

 • Bydgoszczy - w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej, Wyższej Szkoły Gospodarki, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej i siedzibie firmy Training House

 • Toruniu - w siedzibie Akademii Nauki oraz w Wyższej Szkole Bankowej

 • Inowrocławiu - na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarczej i siedzibie Fundacji Ekspert

 • Włocławku - w szkole językowej Greenwich i Imperium Wiedzy

 • Szubinie - Szkoła Podstawowa nr 1

 • Nakle nad Notecią - w siedzibie Training House, ul. Gimnazjalna 4

 • Brodnicy - w szkole językowej Speakland, ul. Mostowa 14

 • Sępólnie Krajeńskim - w Centrum Kultury i Sztuki, ul. Kościuszki 4

Planowane jest także uruchomienie grup zajęciowych w Grudziądzu, Kowalu, Skępem, Lipnie, Żninie i Tucholi. Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba 9 chętnych osób.

Zapisy, informacje oraz pomoc możemy uzyskać także drogą mailową: [email protected] oraz pod numerem tel. 507 927 366.

Szkolenia finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa oraz dofinansowane ze środków unijnych.

Janusz Krysztop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe