Płonie zakład produkujący palety EURO w Kowalu. Pożar gasi 9 jednostek

  • 05.09.2019, 20:41 (aktualizacja 06.09.2019, 18:18)
  • Bogumiła Obałkowska
Płonie zakład produkujący palety EURO w Kowalu. Pożar gasi 9 jednostek fot. nadesłane

Dziś w godzinach wieczornych w Kowalu przy ul. Wojska Polskiego (powiat Włocławek) doszło do pożaru w suszarni zakładu produkującego europalety. Pożar gasi 9 jednostek straży pożarnej i ze wstępnych szacunków wynika, że spłonęło blisko 800 palet i trocin. Jak nieoficjalnie się dowiadujemy nie ma osób poszkodowanych. Zakład, który płonie istnieje od 1992 roku i specjalizuje się w tworzeniu konstrukcji z palet, sprzedażą drewna i trocin. Szacunkowe straty, oraz dokładne informacje o przebiegu akcji podamy jutro w godzinach pracy rzecznika PSP.

Link do nadesłanego filmu TUTAJ i TUTAJ

aktualizacja 06.09.2019 g. 17.00

"Zgłoszenie o pożarze tartaku przy ul. Wojska Polskiego odebraliśmy o godz. 19.24.  Na miejsce zadysponowano 9 zastępów. 5 z Włocławka i 4 z pobliskich OSP: 2 zastępy z Kowala, jeden z OSP Czerniewice i jeden OSP Grabkowo. Po dojechaniu okazało się, że pali się budynek suszarni palet. Pożarem objęta była część dachu. Strażacy oprócz gaszenia pożaru musieli dopilnować, aby ogień nie przeniósł się na pobliską stację benzynową. Wewnątrz paliły się trociny zgromadzone niedaleko pieca grzewczego, który był opalany tymi trocinami. 

Nie ma osób poszkodowanych. Wstępnie ustalono na miejscu, że prawdopodobnie doszło do samozapłonu trocin. Dach pokryty był blachą oraz papą i zarwał się podczas działań gaśniczych. Wstępnie straty oszacowano na 50 tysięcy złotych. Akcja trwała prawie 5 godzin - do północy.

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (17)

fot. nadesłane przez p. Dominika

fot. nadesłane przez p. Dominika

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kowalak
Kowalak 05.09.2019, 21:53
Uff bo obok jest stacja paliw. Na przyszłość trochę rozwagi pod względem dostosowania do wymogów p. poż. Hydranty, zabezpieczenia itd bo jak widać mogą być niepowetowane straty. Dobrze ze ogień nie doszedł do stacji paliw bo było by nie ciekawie
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.09.2019, 21:47
Szkoda ze policja nie przyjechala do kierowania ruchem wstyd

Pozostałe