Mieszkaniec woj. łódzkiego kłusował w Izbicy Kujawskiej

  • 06.09.2019, 20:02
  • informacja prasowa
Mieszkaniec woj. łódzkiego kłusował w Izbicy Kujawskiej

Wspólna akcja włocławskich „wodniaków” z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej zaowocowała w środę zatrzymaniem sprawcy kłusownictwa. Mieszkaniec woj. łódzkiego dokonywał nielegalnego połowu ryb na terenie jednego z jezior w powiecie włocławskim. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

"W środę (04.09.2019) policjanci ogniwa wodnego pełnili służbę wspólnie z Państwową Strażą Rybacką z Posterunku we Włocławku na terenie jednego z jezior w gminie Izbica Kujawska. Po południu funkcjonariusze zaczęli przyglądać się mężczyźnie, który stojąc przy brzegu wody podejrzanie się zachowywał. Podczas obserwacji okazało się, iż wykorzystuje on wędkę do zastawiania  w wodzie sznurów hakowych, po czym sznury te odczepia od wędki i przywiązuje do kołków drewnianych przy brzegu. Jest to niedozwolona czynność, która narusza przepisy dotyczące rybołówstwa i podlega pod kłusownictwo".- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Mundurowi niezwłocznie dotarli do mężczyzny i znaleźli przy nim kolejny sprzęt, który służył do łowienia ryb niezgodnie ze sztuką. 76-latek z województwa łódzkiego został zatrzymany, a znalezione przy nim narzędzia połowowe, w postaci sznurów hakowych, zabezpieczone. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za dokonanie nielegalnego połowu ryb. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i utratą narzędzi, które posłużyły do kłusownictwa.


 

informacja prasowa

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe