Kandydat Lewicy prezentuje program. Chce walczyć z "fake newsami" i obiecuje podwyżki dla nauczycieli

  • 07.09.2019, 20:35 (aktualizacja 07.09.2019, 21:14)
  • Bogumiła Obałkowska
Kandydat Lewicy prezentuje program. Chce walczyć z "fake newsami" i obiecuje podwyżki dla nauczycieli

W miniony piątek kandydat do Sejmu RP Piotr Kowal wraz z przedstawicielami Klubu Radnych SLD przedstawił swoje propozycje zmian w oświacie, jakie chciałby wprowadzić w przypadku gdyby miał "wpływ na to co dzieje się w kraju". Zdaniem kandydata do Sejmu Anna Zalewska nie czekała na efekty swojej pracy - zmian które wprowadziła w szkolnictwie - tylko "uciekła do Brukseli". Pod pięcioma propozycji:"Innowacyjna edukacja" Piotr Kowal rozumie m.in unowocześnia, doposażenia czy nowe sposoby nauczania. 

1. Naprawa Szkolnictwa Zawodowego - pod tym hasłem kryje się dostosowanie warsztatów do nauki praktycznej zawodu. Ich słabe wyposażenie powoduje późniejszy brak umiejętności u absolwentów. Praktyki w poszczególnych zakładach nie spełniają zdaniem radnego swojej roli ponieważ osoby, które pracują w zakładach nie mają czasu szkolić uczniów.


2. Nowy sposób nauczania -  obecny program nauczania nie zawiera przedmiotów takich jak np. programowanie. Zdaniem kandydata do Sejmu niezbędne jest wprowadzenie w szkołach np. walki z "fake newsami". Taka nauka odbywać by się miała  w postaci zajęć informatyki


3. Wyższe wynagrodzenie dla nauczycieli i pracowników oświaty - "Chcemy się zobowiązać do realnej podwyżki wynagrodzeń. Wiemy doskonale jak dziś trudno wygospodarować dodatkowe fundusze na dodatkowe potrzeby w edukacji. Dziś we Włocławku brakuje około 120 mln zł na edukacji, po odjęciu tego co mamy z subwencji" - informował podczas konferencji Piotr Kowal

4. Cyfrowe klasy - kandydat Lewicy uważa, że uczniowie musza mieć do dyspozycji odpowiednie wyposażenie.To jest postulat, który dotyczy terenów "około miejskich", gdzie ta cyfryzacja  zdaniem Piotra Kowala nie dotarła.

5. Świecka Szkoła - "Wiemy doskonale, że lekcje religii są fikcją. Są finansowane z budżetu państwa. W skali kraju rocznie na finansowanie religii w szkołach przeznaczany jest ok. 1 miliard złotych". Lewica chce, aby lekcje religii były planowane na początku lub na końcu dnia w planach lekcji, aby uczniowie którzy nie chcą chodzić na religię, mogli przyjść godzinę później lub wyjść godzinę wcześniej.

Na konferencji wraz z Piotrem Kowalem wystąpiły: wiceprezes ZNP we Włocławku, Jolanta Stasinowska. Wanda Muszalik, Joanna Hofman-Kupisz .

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe