Włocławska drogówka przeprowadziła akcję na drogach miasta i powiatu: 104 wykroczenia drogowe

  • 09.09.2019, 18:19 (aktualizacja 09.09.2019, 18:24)
  • informacja prasowa
Włocławska drogówka przeprowadziła akcję na drogach miasta i powiatu: 104 wykroczenia drogowe fot. policja

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest jednocześnie na różnych odcinkach tej samej drogi. W działaniach takich bierze udział kilka radiowozów ustawionych kolejno po sobie na określonym, zazwyczaj krótkim odcinku. Głównym celem tych działań jest eliminowanie z dróg  „piratów drogowych”, którzy lekceważąc ograniczenie prędkości stanowią zagrożenie dla uczestników ruchu. Tego typu działania to również doskonała okazja, aby uzmysłowić kierującym, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków komunikacyjnych.

Podczas sobotnich (07.09.2019) działań funkcjonariusze włocławskiego ruchu drogowego przeprowadzili 152 kontrole pojazdów i sprawdzili trzeźwość 258 kierujących. Niestety nie obyło się bez uchybień. Mundurowi ujawnili 104 wykroczenia drogowe, z których 62 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. W jednym przypadku 24-letni kierowca opla przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym i policjanci z grupy SPEED zatrzymali od niego prawo jazdy na trzy miesiące.  

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi z gazu. Takie akcje policjanci będą powtarzać.

informacja prasowa

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe