Zawody kolarstwa górskiego w Zarzeczewie organizowane przez mistrza Polski Cezarego Zamanę

  • 09.09.2019, 18:43 (aktualizacja 09.09.2019, 18:50)
  • Przemysław Zieliński
Zawody kolarstwa górskiego w Zarzeczewie organizowane przez mistrza Polski Cezarego Zamanę fot. Zbigniew Kowalski

To był mocny debiut w kalendarzu Mazovii: miejscówka w Zarzeczewie robiła wrażenie świetnie położoną bazą zawodów oraz udanym miksem znanych, trudnych fragmentów XC z zupełnie nowymi przeszkodami. Meldując się w rowerowym miasteczku, dało się niemal posłyszeć chlupanie milionów hektolitrów wody, przelewających się w każdej chwili w położonym niedaleko zalewie wiślanym przy włocławskiej tamie. Wrażenie było jeszcze silniejsze, gdy zobaczyło się już rozciągającą się przed oczami wielką wodę. W takiej chwili dało się poczuć moc natury – tej samej natury, która rządzi nie tylko na wodzie, ale również na lądzie stałym. Tej samej natury, z którą setki zawodniczek i zawodników musieli mierzyć się na wszystkich dystansach przygotowanych przez Cezarego Zamanę.
Swe najgroźniejsze oblicze przyroda pokazała na Pro oraz ½ Pro. To tam kolarzom przyszło jechać na rasowej sekcji XC. Żartów nie było, bo i natura wcale się tam nie uśmiechała – szczerzyła raczej kły, starając się na dziesiątki różnych sposobów utrudnić płynną jazdę peletonu przedzierającego się przez kolejne kilometry tego fragmentu. Życie utrudnił też odcinek specjalny Continental. Chwilę zawahania oraz dreszcze w nogach można było poczuć przejeżdżając skarpą, stanowiącą niewątpliwie jedną z większych – dosłownie i w przenośni – atrakcję maratonu w Zarzeczewie.


„Mówi się, że dobre wrażenie można zrobić tylko raz. Przyglądając się emocjom towarzyszącym kolarzom na trasie, jestem pewien, że Zarzeczewo perfekcyjnie wykorzystało swoją szansę” – deklaruje Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.  „Maraton miał piękną oprawę i trudno wierzyć, aby komuś okoliczne widoki nie zapadły na długo w pamięć. Podobnie zresztą jak sama trasa z najciekawszą w tym sezonie sekcją XC” – dodaje.


Nie byłoby tak udanego debiutu w ogólnopolskim kalendarzu zawodów MTB, gdyby nie udana współpraca organizatorów maratonu z władzami samorządowymi: Gminą Fabianki oraz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Dla włodarzy była to bardzo ważna impreza, stąd ich obecność w miasteczku rowerowym. Zawodników najpierw dopingowali, a następnie dekorowali wyróżnieniami wójt gminy Fabianki Zbigniew Słomski i wiceprzewodniczący Rady Gminy Fabianki Kazimierz Falkowski, burmistrz Dobrzynia nad Wisłą Piotr Wiśniewski, a także starosta włocławski Roman Gołębiewski.
Najlepsze wspomnienia z Zarzeczewa wywiozą z pewnością triumfatorzy klasyfikacji na najlepszego mieszkańca Gminy Fabianki oraz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Na niełatwym dystansie ½ Pro bezkonkurencyjny okazał się Damian Ptaszyński (01:40:29). Na dystansie Fit najszybszy okazał się Michał Bieniecki z WSKG Rowery Jamróz Terbud Team (01:09:53). W Zarzeczewie znakomicie bawiły się też przedszkolaki. To do nich przyjechała znana z telewizji Rybka MiniMini, organizując darmowe rowerowe zawody dla dziesiątków maluchów. Podczas maratonu rozstrzygnięto również rywalizację w pucharze Continental MTB Kujawy i Pomorze. Oznacza to, że w tym sezonie pozostały jeszcze tylko dwie niewiadome: ostateczny kształt klasyfikacji generalnej za sezon 2019 oraz puchar Continental MTB Mazowsze.

Rozstrzygnięcia nastąpią podczas dwóch finałowych maratonów Mazovii: w Józefowie (22 września) oraz Piasecznie (5 października).
Wyniki:
Pro Kobiety, kat. Open
1. Kuszmider Magdalena , IFON KolarzKlub, 02:15:30
Pro Mężczyźni, kat. Open
1. Borowicz Bartek, COZMOBIKE TEAM, 01:46:04
2. Perkowski Damian, PT Mazury Team Ełk, 01:46:06
3. Ziółkowski Jarosław, IFON KolarzKlub, 01:51:43
½Pro Kobiety, kat. Open
1. Lutecka Małgorzata, IFON KolarzKlub, 01:29:19
2. Kołatka Anna, Cryospace Olsztyn, 01:29:20
3. Sobczuk Joanna, Wodociągi Warszawskie, 01:39:22
½Pro Mężczyźni, kat. Open
1. Marchlewski Marcin , KOMOBIKE SCOTT, 01:17:59
2. Okruciński Kacper, WSKG Rowery Jamróz Terbud Team, 01:18:12
3. Górnicki Marcin, Kross Staff Team, 01:18:13
Fit Kobiety, kat. Open
1. Gajewska Julia , Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin, 00:59:12
2. Dykalska Martyna, cykliści Rypin, 01:02:30
3. Wielgo Natalia , RKS Family Active Tłuszcz, 01:02:5
Fit Mężczyźni, kat. Open
1. Bejm Bartosz, BejmTeam, 00:50:48
2. Lech Michał, AM Cycling Team, 00:52:08
3. Kuczwalski Mikołaj, Sara Workwear Wheel Brothers Racing, 00:52:16

Przemysław Zieliński

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe