Zastrzelił kota z "wiatrówki", bo zanieczyścił mu mieszkanie

  • 12.09.2019, 16:38 (aktualizacja 12.09.2019, 17:28)
  • Bogumiła Obałkowska
Zastrzelił kota z "wiatrówki", bo zanieczyścił mu mieszkanie

Prokuratura Rejonowa w Rypinie, w dniu 19 sierpnia 2019 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Rypinie akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Cz. oskarżonemu o zabicie kota. Do zdarzenia doszło miesiąc temu w miejscowości Skrwilno (woj. kujawsko-pomorskie) Mężczyzna strzelił do zwierzęcia z broni śrutowej.  Andrzeja Cz. przed prokuratorem tłumaczył, że kot go zdenerwował: 

"05 sierpnia 2019 roku Andrzej Cz. pozbawił życia kota, maści biało czarnej, strzelając do niego z broni pneumatycznej śrutowej. Z akt sprawy wynika, że oskarżony strzelał do kota zdenerwowany tym, że kot zanieczyszczał mu pomieszczenia mieszkalne."- informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku  prokurator Wojciech Fabisiak

Andrzej Cz. odpowie przed sądem za przestępstwo z art. 35 Ust. 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt, która mówi:
"Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojniust. 1–4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem"

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hiob
Hiob 26.09.2019, 01:05
Wielke ale bo kota zabil Sam kiedys zabilem I nie widze w tym nic zlego.
mayall
mayall 12.09.2019, 17:45
Zrobić zwtrodniałemu debilowi to samo

Pozostałe