Na lotnisku w Kruszynie trwa wydarzenie modlitewne "Polska Pod Krzyżem"

  • 14.09.2019, 17:55 (aktualizacja 14.09.2019, 18:47)
  • Bogumiła Obałkowska
Na lotnisku w Kruszynie trwa wydarzenie modlitewne "Polska Pod Krzyżem" fot.Bogna Obałkowska

"W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. "- czytamy na stronie wydarzenia "Polska Pod Krzyżem"

Dziś od godz. 11.00 na lotnisku w Kruszynie trwają modlitwy wiernych, którzy do Włocławka zjechali z całej Polski. Wyjazd do Kruszyna organizowały poszczególne parafie. Zgodnie z kalendarzem katolickim 14 września obchodzone jest święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na miejscu modlitwy obecna jest replika krzyża z Giewontu.

O godz 15.15 rozpoczęła się Msza Święta odprawiona przez polskich franciszkanów w intencji ojczyzny i wszystkich Polaków. Na godz. 20:00 zaplanowano Drogę Krzyżową, o 22:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 03:00 nastąpi zakończenie Adoracji i rozpocznie się Msza Święta z niedzieli(Święto Matki Bożej Bolesnej).

Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" to kontynuacja "Różańca do Granic" i "Wielkiej Pokuty". Wierni, którzy nie mogli się wybrać do Włocławka modlą się w swoich parafiach. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie organizatora modlitwa trwa jednoczenie w 1273 miejscach. 

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (242)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aurelia
Aurelia 18.09.2019, 00:42
Byłam szczęśliwa pod krzyżem
CUNIO
CUNIO 14.09.2019, 21:11
BIEDNI NIESZCZĘŚLIWI LUDZIE....

Pozostałe