Akcja służb na ul. Traugutta. Co się wydarzyło?

  • 18.09.2019, 21:25 (aktualizacja 18.09.2019, 22:57)
  • Bogumiła Obałkowska
Akcja służb na ul. Traugutta. Co się wydarzyło? fot. Janusz Krysztop

Dziś w okolicach godz. 16.00 na ulicy Traugutta pojawiły się służby: policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego. O zdarzeniu poinformował nas jeden z widzów, który mijał spieszące do zdarzenia wozy straży pożarnej. Jak się okazało, akcję wywołał garnek pozostawiony na kuchni:

"Karetka została wezwana z tego względu, że z powodu zadymienia jeden z domowników poczuł się źle. Do akcji skierowane zostały dwa zastępy straży pożarnej. Pojazd z drabiną ze względu na kondygnacyjność budynku, oraz jednostka gaśnicza, jednak nie były wykonywane żadne działania gaśnicze. "- informuje Dariusz Krysiński z PSP we Włocławku 

Straż wykonała standardowe procedury polegające na wietrzeniu pomieszczeń i badaniu powietrza. Sytuacje, w których straż wzywana jest do "kuchennych kryzysów" są niestety bardzo częste. Strażacy polecają, aby zamontować w domu czujkę dymu. Tego typu akcje angażują kilkudziesięciu strażaków, do pożaru jadą dwa - trzy wozy, a czasem nawet pięć. Każdy taki wyjazd, to koszt 1-2 tys. zł. 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe