Na Kościuszki ubyło miejsc parkingowych. Powodem - pomysł wiceprezydenta, który sam miał problem z zaparkowaniem...

  • 18.09.2019, 23:03 (aktualizacja 19.09.2019, 00:15)
  • Kmicic
Na Kościuszki ubyło miejsc parkingowych. Powodem - pomysł wiceprezydenta, który sam miał problem z zaparkowaniem... fot. Janusz Krysztop

  W minionych nie tak dawno czasach mówiło się we Włocławku (i nie tylko), że gdy pójdzie się do pierwszego sekretarza można załatwić wszystko. Stare jednak minęło - przyszło nowe, jeszcze bardziej postępowe i obecnie promuje tzw. "rozwój naszego miasta". W ramach rzeczonego rozwoju NOWE wybrukowało place, posadziło drzewa, wybudowało ścieżki rowerowe i nie poprzestaje  ROZWIJAĆ DALEJ...


  W obecnym sezonie NOWE objawiło się w postaci Krzysztofa Kukuckiego, który co prawda gdzieś tam z tyłu popychany jest do przodu przez STARE jednak stara się nam udowodnić, że postępowy jest! Zatem wymyślił wraz z drugim postępowym kolegą (który ewidentnie w związku z tym nadaje się na zastępcę prezydenta), że na ulicy Tadeusza Kościuszki zainstalują mieszkańcom miasta stojak na rowery! 
  Stojak nie byle jaki, bo za "okrągłe zero złotych" co nie uszczupli kieszeni podatnika (jak się domyślamy ). Krzysztof Kukucki wraz z asystującym mu Dominikiem Cieślikiewiczem z dumą pokazali dziennikarzom prócz pełnego uzębienia od ucha do ucha, uzyskany z odpadów po produkcji grzejników metalowy przedmiot. 
  Cena za to godne prezydenckiej promocji dzieło rzeczywiście atrakcyjna, bo za taki stojak na serwisie Allegro musielibyśmy zapłacić jakieś 60-80 złotych... Krzysztof Kukucki z dumą podkreślił, że jego hojnym fundatorem dla Włocławka jest jedna z firm, której nazwa i logo w związku z tym widnieje na bocznej ściance. Nie zabrakło też godnej oprawy dla hojnego daru bowiem przed i za stojakiem ustawiono drewniane donice z wyrastającymi z nich krzewami tui!


  Po tej innowacji ewidentnie polepszy się dostępność do należącego do amerykańskiego inwestora domu handlowego WZORCOWNIA bowiem żółty stojaczek wwiercono w chodnik vis a vis  jednego z wielu wjazdów do tego przybytku. 
 Nie ważne, że WZORCOWNIA dysponuje swoimi stojakami na rowery! Nie ważne, że ubyły 3 miejsca do parkowania na i tak zatłoczonej zwykle ul. Kościuszki! Nie ważne, że idzie zima i rowerzyści przesiądą się do aut! Nie ważne, że uszczuplona zostanie kasa miejska z wpływów za płatne parkowanie na kilkadziesiąt złotych dziennie! Nie ważne, że maksymalnie za dwa tygodnie piraci drogowi przejadą owe doniczki wraz ze stojakiem rozbijając sobie samochody. Nie ważne nawet, że każdy ze stojaków miejskich jest "z innej parafii" a konserwator zabytków ma wadę wzroku! Ważne, że obaj Panowie mogli się wykazać kreatywnością!!! (Tu dla przypomnienia - Pan Dominik postulował kiedyś, aby na Zawiślu powstała plaża dla pragnących się opalać Włocławian). 


  Tylko czekać jak do prezydenta Kukuckiego zgłaszać się będą lokalni rzemieślnicy pragnący utylizować UPS! - chodziło o ufundować równie piękne stojaki! Proponujemy zatem wyjątkowe stojaczki rowerowe ze skrawków blachy od lokalnych dekarzy, mechanicy zrobią takowe ze starych amortyzatorów (na pewno da się je zespawać). Producenci siatki ogrodzeniowej (jeśli jeszcze jacyś się ostali) zapewne też coś stworzą przyćmiewając wzornictwem stolarzy, którzy zaskoczą pierwszymi na świecie stojakami ze starych palet! Przecież każdemu będzie zależało, aby na stojakach widniała ich darmowa reklama! A może o to właśnie chodziło? Kto by nie chciał darmowej reklamy w tak uczęszczanym miejscu w środku miasta? Instal-Projekt, który jest znanym producentem grzejników zapewne takiej reklamy nie potrzebuje. 


  Panie Krzysztofie! Czy już Pan wykończył swoje nowe mieszkanie? Wszak tak zdolny i kreatywny manager miasta jakim stał się właśnie Pan zasługuje na to aby nieźle zarabiać. A jeśli by Panu nie starczało z pensji, to za pańskie zasługi dla Włocławka jako beneficjent tych dobroci oferuję Panu jako dziennikarz wykończenie ścian łazienki kartonami po papierze ksero, bo na stojak rowerowy to chyba się nie nadają?

A tak na koniec, zupełnie na serio gratulujemy Instal-Projektowi pomysłu na darmową reklamę w miejscu publicznym, gdzie inne firmy musza płacić "grubą kasę". Jest to fortel podobny, do opisanego w filmie Tarantino dowcipu...Pytanie tylko kto jest barmanem, kto cwaniakiem, a kim są Ci, którzy przegrali zakład?

https://www.youtube.com/watch?v=hiSc0nvyJvk

Kmicic

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
chodnik
chodnik 21.09.2019, 21:00
Dobrze byłoby ograniczyć wjazd i parkowanie w centrum miasta, tyle, że potrzebny byłby parking na obrzeżach. Spacer nikomu nie zaszkodzi, dziennie wskazane jest wychodzenie ok. 12 tys. kroków. Na zdrowie.
Drogowiec
Drogowiec 21.09.2019, 08:11
Twórca artykułu - Mistrz :)
janIII
janIII 19.09.2019, 18:04
Miejsce faktycznie wybrane tak, że ktoś musiał długo myśleć... w Tworkach
włocławianin
włocławianin 19.09.2019, 07:10
Debilowaty pomysł infantylnego komucha karierowicza,dalszy ciąg myślenia "geniusza" Pałuckiego, park Łokietka można jeszcze wybetonować

Pozostałe