W tym roku Sprzątanie Świata we Włocławku przybiera inną formułę

  • 19.09.2019, 16:28 (aktualizacja 19.09.2019, 17:07)
  • Janusz Krysztop
W tym roku Sprzątanie Świata we Włocławku przybiera inną formułę fot. Janusz Krysztop

O godzinie 11:30 w siedzibie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Saniko przy ul. Komunalnej 4 przedstawiono nowa formułę nadchodzącego dnia Sprzątania Świata. Dzień ten obchodzony jest co roku w trzeci weekend września. Tradycyjnie Saniko wraz z Urzędem Miasta włącza się tego dnia aktywnie w działania prowadzone na terenie miasta organizując akcje sprzątania. Do tej pory na prośbę włocławskich szkół Saniko dostarczało odpowiednią ilość worków oraz gumowych rękawic potrzebnych do przeprowadzania takich akcji w przestrzeni publicznej. W miejscach wskazanych przez UM ustawiano tego dnia dodatkowe kontenery. Jednak z wielu względów w tym roku postanowiono odejść od takiej formuły.

„Dochodziło czasem do takich kuriozalnych sytuacji, gdy szkoła zgłaszała 700 uczniów do udziału, my zawoziliśmy odpowiednią ilość worków i rękawic, a tam okazywało się, że sprzątało 30 uczniów. Reszta worków rozpływała się w magiczny sposób. (…) Dochodziły też do nas głosy, na pewno do Urzędu Miasta także, że rodzice narzekali czasami, że często dzieci sprzątają po dorosłych, że nie jest to dobry pomysł.” - mówił Krzysztof Szaradowski 

Takie powracające opinie zaważyły na podjętej decyzji i zmianach. Tegoroczne „sprzątanie” ma przybrać formę konkursową. Konkurs kierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich, a jego hasło przewodnie to Sprzątanie Świata Zmień Nawyki. Obecny na briefingu prezydent Włocławka tak odniósł się do proponowanych zmian.

Uczniowie szkół w ramach konkursu mają zaproponować konkretne rozwiązania czy zachowania, które pomogą w danej placówce rozwinąć bardziej proekologiczne myślenie i zachowania. Nadesłane prace czy propozycje mają mieć formę plastyczną lub multimedialną. Zwycięzcy zostaną wyłonieni po 20 października - Saniko do tego dnia czeka na prace konkursowe. Nagrodami będą wyjazdy do Zielonych Szkół lub wyjścia dla 30 osób do multikina.

Więcej szczegółów na stronie www.saniko.com.pl/konkurs/

Janusz Krysztop

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiesława
Wiesława 20.09.2019, 16:08
Moim zdaniem powinniśmy my dorośli podjąć się sprzątania na czele z władzami miasta, dać przykład dzieciom i młodzieży , na pewno poszłoby wielu za nami tylko trzeba zorganizować, a to chyba rola władz, nieprawdaż?

Pozostałe