Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 03:53
Reklama

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku

Podziel się
Oceń

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku

Autor: fot. Janusz Krysztop

Włocławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował dziś początek nowego roku akademickiego. Uroczystość odbyła się o godzinie 11:00 w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego w obecności przedstawicieli władz uczelni, lokalnych i wojewódzkich władz samorządowych oraz posłów włocławskiego regionu. W szeregi żaków wstąpiło, otrzymując indeksy z rąk prezydenta Włocławka, około 30 osób.

„Na otwarciu nowego roku możemy się spodziewać przede wszystkim kolejnych nowych studentów, którzy zasilą nasze grono, wspaniałych gości, którzy zechcieli zaszczycić swoją obecnością tą niewątpliwie fajną okazję. Dlaczego teatr? Aby podnieść prestiż tej uroczystości, a nasz zespół wokalny »Metro« umili wszystkim pobyt na tym spotkaniu.”- mówiła podczas uroczystości Beata Pawłowska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Zwracając się do studentów uniwersytetu, dyrektor CKZiU powiedziała:

„Życzę byście wyszli po tym kolejny roku lepsi, zdolniejsi, pełniejsi, jako ludzie twórczy. Ale nad tym wszystkim trzeba popracować. Życzę aby nie zabrakło wam na to wszystko nadziei i na to, że wszyscy znajdziecie na tej uczelni miejsce dla siebie i swojej działalności. Jesień życia zmienia swój wizerunek na naszych oczach. Jest złotym wiekiem realizacji zainteresowań, rozwijania nowych pasji i nowych umiejętności. Życzę wszystkim studentom samych pięknych dni wieku dojrzałego.” 

Słowa uznania oraz najlepsze życzenia dla władz uczelni oraz samych studentów, skierowali ze sceny przybyli na uroczystość przedstawiciele władz. Kierownik Muzeum Historii Włocławka, Tomasz Wąsik, poprowadził dla zgromadzonych wykład pt.: „Życie codzienne Włocławka w II Rzeczypospolitej (1918 - 1939)”

„Wykład dotyczy życia codziennego ale w ujęciu XX lecia między wojennego we Włocławku. Takie informacje, które gdzieś nam ciągle uciekają, które tworzą fundament, esencję tego wyobrażenia jakie to miasto było, jak się tutaj ludziom żyło i jakie mieli problemy. Sporo ciekawostek np.: jakie były zarobki, na jakich stanowiskach, co można było za to kupić? Włocławek w tamtych latach przeżywa duży boom, może nie tyle gospodarczy, co mieszkaniowy i architektoniczny oraz rozwoju kultury. To wszystko działo się w bardzo krótkim czasie 21 lat II Rzeczypospolitej. Dodajmy, że nie było wówczas Unii Europejskiej, która by nas wspierała finansowo. To co osiągnęliśmy w tamtym czasie było zasługą tamtego społeczeństwa. Tamtych elit i tych ludzi, którzy tworzyli ówczesny Włocławek.” - powiedział Tomasz Wąsik



Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama