Debata przedwyborcza stowarzyszenia Eko-Unia. Kogo zabrakło?

  • 08.10.2019, 08:58 (aktualizacja 08.10.2019, 16:30)
  • Janusz Krysztop
Debata przedwyborcza stowarzyszenia Eko-Unia. Kogo zabrakło? fot. Janusz Krysztop

W miniona sobotę, 5 października, o godzinie 16:00 w sali kameralnej Centrum Kultury Browar B. odbyła się przedwyborcza debata zorganizowana przez Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia. Do udziału zaproszeni zostali lokalni kandydaci partii politycznych. Przed debatą odbył się także pokaz filmu „Human Energy”.

„Debata zorganizowana została przez Stowarzyszenia Eko-Unia przy wsparciu Fundacji WWF Polska. Ideą jest przedstawienie raportu WWF, który traktuje o tym jak może wyglądać Polska w 2050 roku, jakie powinniśmy wdrożyć rozwiązania aby zachować dziedzictwo przyrodnicze przy jednoczesnych zachowaniu rozwoju gospodarczego kraju. We Włocławku nasze zaproszenie przyjął Sylwester Jankowski z Koalicji Obywatelskiej, Marek Rozpłoch z Komitetu Wyborczego Lewicy oraz Marcin Łasiński z Konfederacji Wolność i Niepodległość. Oczywiście zapraszaliśmy wszystkie komitety wyborcze. Miała pojawić się też Anna Gembicka, ale do nas nie dotarła.” - mówiła Weronika Bloch, koordynatorka projektu Stowarzyszenia Ekologicznego Eko-Unia

Podczas moderowanej debaty politycy odpowiadali na zadawane pytania oraz dzielili się swoimi poglądami oraz rozwiązaniami proekologicznymi, którymi planują się posługiwać jeśli uzyskają mandat poselski. Projekt Ekopatrioci ma zwrócić uwagę i spróbować znaleźć rozwiązania na rosnące zagrożenie klimatyczne. Jak zapobiec suszom i rosnącym cenom żywności? Co zrobić z brakiem wody w rzekach i sinicami w Bałtyku? Jak powstrzymać zbliżającą się katastrofę klimatyczną? Debaty odbywają się kolejnych miasta Polski. Do tej pory odbyło się ich blisko 20 takich debat.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe