III Włocławskie Senioralia za nami

  • 08.10.2019, 18:34 (aktualizacja 08.10.2019, 19:31)
  • Janusz Krysztop
III Włocławskie Senioralia za nami fot. Janusz Krysztop

Dziś o godzinie 11:00 rozpoczęły się trzecie już Włocławskie Senioralia. Po uroczystej mszy świętej we włocławskiej katedrze, seniorzy na Placu wolności odebrali z rąk prezydent miasta Marka Wojtkowskiego, symboliczne klucze do miasta, a następnie w barwnym korowodzie udali się do Centrum Kultury Browar B. gdzie czekał na nich szereg atrakcji. Na scenie zaprezentowały swoją twórczość włocławskie Stowarzyszenia, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz grupy kabaretowe. Odbyły się konkursy oraz pokaz mody. Policjanci Komendy Miejskiej Policji przygotowali wykład na temat bezpiecznych zachowań w przestrzeni publicznej. Swoje stoiska rozstawił też Urząd Miasta, Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Skarbowy. Około godziny 14:00 na scenie pojawił się prezydent miasta wraz z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, Grzegorzem Schetyną, aby złożyć życzenia udanej zabawy wszystkim przybyłym do CKBB. Patrząc na werwę i udaną zabawę można przytaknąć słowom jednego z prelegentów, że Senioralia to Juwenalia 40 lat później.

Część oficjalna Senioraliów zakończyła się o godzinie 15:30 lecz jeszcze o godzinie 17:00 w CKBB rozpoczęła się potańcówka dla wszystkich seniorów miasta. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział około 400 seniorów.

 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (75)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe