Ludzkie szczątki, na które natrafili robotnicy przy Zielonym Rynku trafiły do szpitala

  • 09.10.2019, 18:16 (aktualizacja 10.10.2019, 11:23)
  • Janusz Krysztop
Ludzkie szczątki, na które natrafili robotnicy przy Zielonym Rynku trafiły do szpitala fot. Janusz Krysztop

28 września podczas przeprowadzania prac w obrębie pasa drogowego na ulicy Zielony Rynek, natrafiono na ludzkie szczątki. Choć sprawa może zdać się szokująca to przypominamy, że teren na którym obecnie stoi Urząd Miasta wraz z parkingiem już blisko 200 lat temu był cmentarzem miejskim, a w ostatniej dekadzie przypadki natrafiania na kości i ludzkie czaszki zdarzały się tu kilkukrotnie. Na szczątki natrafili robotnicy zajmujący się budową osiedlowej sieci ciepłowniczej oraz wysokoparametrowego przyłącza cieplnego.

„W godzinach południowych zadzwonił pracownik Urzędu Miasta, który zapewne sam otrzymał wcześniej jakieś informacje. Poprosił dyżurnego Straży Miejskiej aby pojechać na miejsce i sprawdzić czy potwierdzają się te informacje o wydobyciu szczątków. Wiadomo, że w tym miejscu był kiedyś cmentarz. Patrol potwierdził, że zostały wykopane najprawdopodobniej szczątki ludzkie. Wówczas w porozumieniu z dyrektorem Wydziału Dróg Transportu i Energii Urzędu Miasta zostało ustalone, już poza naszymi uprawnieniami i kompetencjami, że wykonawca robót ma we własnym zakresie zabezpieczyć odnalezione szczątki i przewieźć na teren Cmentarza Komunalnego.” - powiedział rzecznik Straży Miejskiej, Dariusz Rębiałkowski

„Zawiadamiający, czyli jeden z pracowników firmy, został przesłuchany. Przeprowadzono oględziny miejsca ujawnienia szczątków i zabezpieczono je w prosektorium przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym do przeprowadzenia dokładniejszych badań.” - informuje rzecznik KMP Włocławek, st. sierż. Tomasz Tomaszewski

 

Wszystko wskazuje na to, że w tym przypadku czynności zakończą się na niestwierdzeniem znamion czynu zabronionego, a szczątki pochodzą najprawdopodobniej, jak i w innych podobnych przypadkach, z dawnego cmentarza.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe