Przeczytaj!
  • Będą wybory do Senatu, Kukucki został prezydentem Włocławka

III Runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy za nami!

Autor: fot. Janusz Krysztop

W niedzielę 20 października na terenie włocławskiej strefy ekonomicznej przy ul. Kawka/Zalesie została rozegrana III Runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy. O godz. 10:15 odbył się start pierwszego uczestnika. Długość trasy wyniosła 2400 metrów zarówno o nawierzchni asfaltowej jak i betonowej. Uczestnicy mieli do pokonania trzykrotny przejazd wyznaczonej trasy na czas. Pomiar czasu odbywał się elektronicznie z dokładnością do minimum 0,01 sekundy. Uczestnicy zostali sklasyfkowani według otrzymania punktów karnych, tzn. sumy  punktów karnych dwóch najlepszych przejazdów próby sprawnościowej. Mniejsza liczba punktów karnych dawała lepsze miejsce w klasyfkacji. Uczestnicy zostali sklasyfkowani w poszczególnych klasach i klasyfkacji generalnej. Za zajęcie 1., 2. i 3. miejsca w każdej klasie organizator zapewnił nagrody - puchary dla kierowców.

Łącznie na lini startu ustawiło się 25 kierowców. Najszybszy tego dnia okazał się Marcin Dąbkowski w Subaru Imprezie reprezentujący Automobilkub Włocławski. Na
drugim miejscu znalazł się Krzysztof Wizner w Hondzie Civic (Ludowy Klub Turystyczny Wyczół Gościeradz), trzecie miejsce zdobył Andrzej Pietrzak w Hondzie Civic z Automobilklubu Włocławskiego. Jak przyznaja organizatorzy
w całym cyklu WMK 2019 klasyfikacja na podium była identyczna jak w ostatniej rundzie. Tym samym Włocławskim Mistrzem Kierownicy został Marcin Dąbkowski. Tytuł
I vice Mistrza zdobył Krzysztof Wizner, II vice Mistrzem został Andrzej Pietrzak. Sezon Włocławskiego Mistrza Kierownicy dobiegł końca a Automobilklub Włocławski planuje już zawody na przyszły rok.
źródło: na podstawie przesłanej informacji prasowej