Mistrzyni świata w boksie zawodowym - Agnieszka Rylik spotkała się z uczniami włocławskich szkół

  • 23.10.2019, 17:46 (aktualizacja 23.10.2019, 17:51)
  • informacja prasowa
Mistrzyni świata w boksie zawodowym - Agnieszka Rylik spotkała się z uczniami włocławskich szkół

Wczoraj we Włocławku odbyło się wyjątkowe wydarzenie sportowo - ekologiczne. Mistrzyni świata w boksie zawodowym - Agnieszka Rylik spotkała się z uczniami czterech szkół podstawowych, aby uczyć ich czym jest recykling i zorganizować konkurencje sportowe. W imprezie uczestniczyła również Pani Barbara Moraczewska - Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek. NAŁADUJ AKUMULATORY Z AGNIESZKĄ RYLIK to projekt edukacyjno - ekologiczny, którego celem jest szeroko pojęta publiczna edukacja z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami, w szczególności tymi najbardziej niebezpiecznymi dla środowiska, jakimi są akumulatory samochodowe. Organizatorem przedsięwzięcia jest REMONDIS Electrorecycling, a Partnerem Generalnym wiodący producent akumulatorów samochodowych – firma Bosch Automotive.

Uczniowie Szkół Podstawowych nr 23, 3, 10 i 14 wzięli udział w lekcji ekologii połączonej z lekcją WF-u. Dowiedzieli się, co kryje w sobie akumulator samochodowy i jak powinno się prawidłowo postępować, kiedy się już zużyje. Nie zabrakło też tego, co najmłodsi lubią najbardziej, czyli konkursów i zabaw sportowych. Wszystkie konkurencje oceniła wyjątkowa trenerka Agnieszka Rylik, która nie tylko wraz z dziećmi brała udział w aktywnościach fizycznych, ale też w przystępny sposób przekazała im wiedzę ekologiczną. Była wielka rozgrzewka, rzucanie do kosza, gra w ping ponga i tory przeszkód z piłkami, a także autografy i wspólne zdjęcia z maskotką akcji „Akumulatorkiem”. Pani Barbara Moraczewska - Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek objęła projekt Patronatem Honorowym i uczestniczyła w wydarzeniu. Jako mama 9-letniej Marysi Agnieszka Rylik wie, jak ważna jest troska o środowisko naturalne, dlatego z wielką chęcią włączyła się w to ekologiczne przedsięwzięcie. Wielki finał akcji odbędzie się 27 listopada w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy.

informacja prasowa

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe