Włocławek poszerzy się o 180 hektarów kosztem gminy? Michelin miałby zostać "połączony" z ul.Wiejską

  • 28.10.2019, 18:26 (aktualizacja 28.10.2019, 19:02)
  • Bogumiła Obałkowska
Włocławek poszerzy się o 180 hektarów kosztem gminy? Michelin miałby zostać "połączony" z ul.Wiejską

Jutro radni podejmą uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji społecznych oraz złożenie wniosku rady gminy o poszerzenie granic administracyjnych Włocławka. Zmiany granic miasta dokonuje Rada Ministrów w drodze rozporządzenia, w trybie art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy z dni 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Niezbędne jest zasięgnięcie opinii mieszkańców w tej kwestii. 

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że:

"W związku z planami inwestycyjnymi miasta Włocławek, w tym koniecznością usprawnienia układu komunikacyjnego oraz dążeniem do zabezpieczenia i wzmocnienia rozwoju miasta, proponuje się podjęcie działań zmierzających do zmiany granic Miasta Włocławek, poprzez włączenie do Miasta Włocławek części terytorium Gminy Włocławek, stanowiących łącznie obszar wynoszący ok. 180 ha. Propozycja włączenia wskazanych terenów niezagospodarowanych niewątpliwie usprawni skomunikowanie miasta z sąsiednią gminą, przynosząc tym samym korzyści również Gminie Włocławek. Usprawnienie układu drogowego miasta, w tym rozwój sieci dróg uwzględnia dokument Strategii Rozwoju Miasta Włocławek 2020+. Dbając zatem o właściwą dostępność zewnętrzną miasta i jednocześnie o spójność wewnętrzną pomiędzy jednostkami strukturalnymi wyłania się m.in. potrzeba budowy połączenia alternatywnego jednostki strukturalnej Michelin z pozostałą częścią Włocławka."

Konsultacje z mieszkańcami miasta Włocławek byłyby przeprowadzane poprzez udostępnienie ankiet: 1) w holu głównym Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 2) w Kawiarni Obywatelskiej,,Śródmieście Cafe" 3) na stronie internetowej Urzędu Miasta Włocławek - www,wloclawek.pl.

Przeglądając mapę satelitarną Włocławka, obszar o którym mowa to pas lasu położony równolegle do Al. Jana Pawła II wpadający w zakończenie ul. Wiejskiej, wprost do terenów kupionych przez radnego SLD Krzysztofa Grządziela. 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe