MOPR zaktywizuje rodziców

  • 17.09.2018, 20:46 (aktualizacja 20.09.2018, 04:01)
  • Bogumiła Obałkowska
MOPR zaktywizuje rodziców

W piątek 14 września odbyła się sesja Rady Miasta Włocławek. W porządku obrad znalazł się m.in punkt dotyczący wrażenia zgody na przystąpienie Gminy Miasto Włocławek, do projektu pn.„Aktywna Mama, aktywny Tata” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 8. Aktywni na rynku pracy...".  W związku z przegłosowaniem przez radnych projektu uchwały, dziś zaproszono media do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, gdzie dyrektor MOPR Piotr Grudziński oraz zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska poinformowali o podpisaniu wniosku na dofinansowanie projektu. 

Istotą programu "Aktywna Mama, aktywny Tata"  jest przywrócenie do aktywności zawodowej rodziców, którzy zajęli się wychowywaniem dzieci. 

"Projekt będzie realizowany od 1 kwietnia 2019 do 31 marca 2021 roku. Kwota dofinansowana to milion sto złotych". 

 

Program obejmie stu rodziców, a jego realizacja odbywać się będzie poprzez dofinansowania do pobytu dzieci w żłobkach,klubach dziecięcych, a także w postaci dofinansowań do  wynagrodzeń opiekunek do dzieci. Program nie jest ograniczony dla beneficjentów MOPR, mogą w nim uczestniczyć zarówno osoby pracujące (korzystając z modułu dotyczącego dofinansowań do opieki) jak i nie pracujacych (szkolenia, kursy). "Aktywna Mama, aktywny Tata" to projekt partnerski, który realizowany ma być z Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Toruniu oraz Powiatowym Urzędem Pracy we Włocławku, przy czym ROPS będzie partnerem wiodącym.

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe