piątek, 19 kwietnia 2024 18:38

Lider Włocławek nadal pierwszy w tabeli

W środę rozegrano pierwszy mecz 14 kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Prowadzący w tabeli Lider Włocławek pokonał na własnym boisku Spartę Brodnica 3:1.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków drużyny Sparty. Goście w pierwszych minutach wypracowali sobie dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Bliscy szczęścia byli Brzóska i Janczak. Lider dość szybko doszedł do głosu. W efekcie dobrą indywidualną akcję wyprowadził Robert Kowalczyk, który został zatrzymany faulem w polu karnym. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartek Grube i od 12 minuty włocławianie prowadzili 1:0. Dalsza część gry w pierwszej połowie była wyrównana. Obie drużyny podjęły walkę, było kilka ciekawych akcji, jednak nikt nie potrafił stworzyć sobie stu procentowych sytuacji do zdobycia gola. Druga połowa rozpoczęła się od bardzo groźnego strzału z rzutu wolnego Kowalczyka w 49 minucie, obronionego przez bramkarza z Brodnicy. Goście odpowiedzieli w 55 minucie strzałem z dystansu, jednak niecelnym. Później dwie dobre akcje Lidera w wykonaniu Łojeczki , a później Witkowskiego. Wreszcie w 61 minucie indywidualna akcja Łojeczki - w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Sparty Mateusz Wiśniewski, jednak przy dobitce Sebastiana Miśkowca był bez szans. Gospodarze objęli prowadzenie 2:0. Niespełna 6 minut później składna akcja gości prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne i nie pilnowany przez nikogo Oskar Brzuszczak zdobył strzałem głową kontaktowego gola dla brodniczan. W 80 minucie goście mieli kolejną dogodną sytuację, jednak Janczak strzałem głową z bliskiej odległości nie potrafił pokonać Pawła Sobczaka, który popisał się świetnym refleksem. Wreszcie w 88 minucie kolejna indywidualna akcja Burzyńskiego, kolejny raz w sytuacji sam na sam lepszy bramkarz gości Wiśniewski, dobitka Nestorowicza też obroniona i dopiero kolejna dobitka Norberta Nestorowicza okazała się celna. Lider prowadził 3:1. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.
Włocławianie tym zwycięstwem umocnili się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli wyprzedzając zajmującego drugą lokatę Pomorzanina Toruń o 4 punkty. Kolejny mecz Lider rozegra na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław. Na własnym boisku włocławian będzie można obejrzeć za dwa tygodnie w derbowym pojedynku z Włocłavią Włocławek.