"Stasiu był osobą nieszablonową i taką zostanie w pamięci nas wszystkich". Ostatnie pożegnanie Stanisława Barskiego

  • 02.11.2019, 19:48 (aktualizacja 02.11.2019, 20:39)
  • Bogumiła Obałkowska
"Stasiu był osobą nieszablonową i taką zostanie w pamięci nas wszystkich". Ostatnie pożegnanie Stanisława Barskiego fot.Bogna Obałkowska

Dziś tj. w sobotę 2 listopada rodzina, bliscy i dalsi przyjaciele, koledzy ze Straży Pożarnej i wszyscy, którym Stanisław Barski zapisał się pozytywnie w pamięci towarzyszyli mu w ostatniej ziemskiej drodze. Zgromadzeni na nekropolii uczestnicy pogrzebu wysłuchali słów pożegnania mistrza ceremonii pogrzebowej Stafana Szwanke, który żegnał swojego przyjaciela m.in takimi słowami:

"Choć posiadał na swój sposób wrażliwość na ludzkie problemy nie lubił skupiać zainteresowania innych osób na swoich osobistych sprawach, kłopotach, których mu w życiu nie brakowało. Jego życie nie było usłane płatkami róż, można by powiedzieć, że życie miał usłane kolczastymi łodygami tych pięknych kwiatów. Swoje życiowe problemy miał zwyczaj skrywać pod płaszczem swojej wyjątkowej osobowości. W czasie różnych spotkań  wnosił atmosferę nader interesujących konwersacji i opowieści. Nieraz z otwartą buzią słuchałem tego co mówił. Stasiu był osobą wyjątkową, nieszablonową i taką też niewątpliwie zostanie w pamięci swych bliskich i tych wszystkich, którzy dzisiaj żegnają Stasia."

Kilka wzruszających słów wypowiedziała również pogrążona w żalu córka Karolina, która wspierała i podzielała pasję swojego taty. Na pogrzebie pojawili się przyjaciele Stanisława Barskiego ze środowiska ufologicznego: Bolesław Kula, Leszek Ostoja-Owsiany, Janusz Zagórski, którzy przed kilkoma dniami żegnali swojego kolegę na kanale Niezależnej Telewizji (LINK)

Stanisław Barski zmarł w wieku 68 lat po nierównej walce ze szpiczakiem. Jego prochy spoczęły na cmentarzu parafialnym w Szpetalu Górnym.

 

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michał z nowej Soli
Michał z nowej Soli 16.12.2019, 13:26
Zmarł w wieku 68 lat po nierównej walce ze szpiczakiem, ale jakim –mnogim, czy plazmocytowym? Może to mało istotne, ale dla mnie ma to znaczenie.

Pozostałe