Ratusz dokonał podsumowania polityki pro-sportowej

  • 18.09.2018, 20:43 (aktualizacja 20.09.2018, 04:00)
  • Bogumiła Obałkowska
Ratusz dokonał podsumowania polityki pro-sportowej
Dziś w ratuszu zwołano konferencję prasową, na której wystąpili Prezydent Marek Wojtkowski, jego zastępczyni Barbara Moraczewska oraz dyrektor Biura Sportu i Turystyki Łukasz Pszczółkowski

Tematem konferencji był "sport w mieście", a dokładniej podsumowanie polityki pro-sportowej mijającej kadencji. Prezydent rozpoczął spotkanie od wskazania czterech filarów stanowiących podstawy obecnych osiągnięć. 


1. Wspieranie finansowe, organizowanie i inicjowanie imprez sportowych 
2. Zwiększenie środków na szkolenie dzieci i młodzieży
3. Wsparcie dla inicjatyw sportowych 
4. System nagród i stypendiów sportowych  

 

Na poparcie wypowiadanych tez zaprezentowano grafiki, przedstawiające dane liczbowe z zakresu m.in pozycji w rankingu gmin wg Systemu Sportu Młodzieżowego, liczby punktów Włocławka w Systemie Sportu Młodzieżowego, wysokości udzielanych nagród dla sportowców, wysokości udzielonych stypendiów, wysokości  dotacji na organizację imprez sportowych .


Nie zabrakło tematu Mistrzostwa Polski uzyskanego przez drużynę Anwil Włocławek. Prezydent zadeklarował, że:

"Będziemy nadal wspierać te drużyny, które aspirują w tych rozgrywkach ogólnopolskich. Zadeklarowałem wsparcie na poziomie 2 milionów minimum, wychodzę z założenia, że należy zrobić krok dalej, dlatego też       bardzo poważnie zastanawiamy się nad reorganizacją formuły jeżeli chodzi o strukturę założycielską Klubu     Anwil (...) tym bardziej, że jest oczekiwanie sponsora tytularnego Anwil S.A."


Pod koniec konferencji prezydent poinformował, że istnieje szansa na zorganizowanie we Włocławku Mistrzostw Polski:

"Możemy uchylić rąbka tajemnicy. W sobotę pewnie zapadnie decyzja. Włocławek zadeklarował chęć zorganizowania Seniorskich Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce"
 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fr
Fr 18.09.2018, 23:09
Wojtkowski byłby doskonałym rzecznikiem ratusza. Jedyne co mu dobrze wychodzi to konferencje prasowe.

Pozostałe