Rekord pobity! 1829 osób naraz machało flagą Polski

  • 19.09.2018, 16:17 (aktualizacja 20.09.2018, 03:59)
  • Bogumiła Obałkowska
Rekord pobity! 1829 osób naraz machało flagą Polski
W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej przy współpracy z Urzędem Miasta, podjął próbę bicia rekordu Polski w jednoczesnym machaniu biało-czerwona flagą

Do wspólnego machania flagą dyrektor Zespołu Szkół nr 3 zaprosiła nie tylko mieszkańców, ale także inne szkoły. Licznie przybyłe delegacje z włocławskich placówek edukacyjnych pojawiły się około godziny 11.00 na stadionie przy ul. Leśnej, by przystąpić do wspólnej, patriotycznej akcji. Na dzisiejsze bicie rekordu Polski wydelegowano sędziego z Biura Rekordów, którego zadaniem była weryfikacja ilości uczestników.  Natalia Ławicka zdradziła, że poprzedni rekord ustanowiono na poziomie 350 osób:

 "Wystarczyłaby jedna osoba, aby można było mówić o rekordzie(...) Grupa osób, która dziś machała flagami to 1829. Rekord został licznie pobity"

 

Inicjatorka przedsięwzięcia dyrektor Ewa Fol, chciała w sposób niebanalny uczcić wraz z uczniami swojej szkoły rocznicę 100 lecia odzyskania niepodległości.

"Zapewne każdy wie,że Zespół Szkół nr 3 to placówka kształcenia specjalnego i chciałam, aby w troszkę nietypowy sposób uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii"

 

W trakcie machania biało czerwonymi flagami, orkiestra Zespołu Szkół Samochodowych zagrała hymn państwowy. Na stadionie pojawili się również przedstawiciele władz samorządowych. Obecny z własną flagą prezydent Wojtkowski podkreśla że:

"Dla mnie tego typu przedsięwzięcie to jest przepiękny przejaw patriotyzmu. Nie takiego taniego patriotyzmu, ale przede wszystkim takiego uczącego przywiązania do symboli narodowych dzieci i młodzież. Zaangażowanie tych prawie 2 tysięcy osób, które pojawiły się o godz. 11.00  na stadionie OSiRu, aby machać polską flagą, to są takie emocje, których nie sposób docenić. To pokazało że Włocławek jest polski, patriotyczny i biało czerwony. Sądzę, że dzieci pokazały, że bardzo bliska jest im kwestia tożsamości narodowej. To jest po prostu piękne"

Tym razem rekord udało się pobić. Nie tak dawno, w styczniu 2017 roku, we Włocławku usiłowano pobić rekord w największej ilości osób jednocześnie tańczących belgijkę, jednak bez powodzenia. 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe