Wystartowała rejestracja wolontariuszy WOŚP. Jest też nowy szef sztabu we Włocławku

  • 06.11.2019, 20:13 (aktualizacja 06.11.2019, 20:30)
  • Janusz Krysztop
Wystartowała rejestracja wolontariuszy WOŚP. Jest też nowy szef sztabu we Włocławku fot. Janusz Krysztop

Dziś o godzinie 11:00 podczas briefingu prasowego w siedzibie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przedstawiono nowego szefa włocławskiego sztabu. Został nim Kacper Marciniak. Do współorganizacji tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, grającej już ponad ćwierć wieku, zgłosiło się już 937 sztabów. Wielki finał już za niecałe 2 miesiące.

Dotychczasową szefową włocławskiego sztabu WOŚP była Beata Krajewska, na co dzień pracująca w Centrum Kultury „Browar B”, która podczas konferencji podziękowała za wszystkie przepracowane wspólnie z wolontariuszami lata, wszystkim sztabowcom, sponsorom, darczyńcom i wszystkim tym, którzy przyczyniali się rokrocznie do sprawnego przeprowadzania corocznych zbiórek.

„Mam nadzieję, że sprawdzę się niejako w roli zastępcy dla Beaty, bo powiedzmy szczerze, poprzeczka zwieszona jest bardzo wysoko. Bo rzadko który szef sztabu w tym kraju, a dotychczas zarejestrowanych sztabów jest blisko tysiąc, dostaje od swoich sztabowców i wolontariuszy koszulkę pt.: Najlepsze szafowa sztabu. (…) O tyle fajna sytuacja pojawia się w tym momencie, że organizacją sztabu czyli kwesty publicznej na terenie miasta będzie zajmować się osoba niezwiązana z »Browarem«, która będzie mógł w 100% poświecić się organizacji koncertu finałowego. Zachęcamy także z tej okazji wszystkie inne podmioty, osoby prywatne, do organizowania wydarzeń towarzyszących. Jeżeli ktoś nie lubi zimy, nie chce biegać z puszką, może zorganizować w tym czasie imprezę zamkniętą, z której dochód zostanie przeznaczony na cele 28 finału.” - Kacper Marciniak, szef sztabu 28 Finału WOŚP we Włocławku

We włocławskim sztabie WOŚP wystartowała już rejestracja wolontariuszy. Można dokonać jej za pośrednictwem strony internetowej www.wosp.org.pl lub osobiście w siedzibie sztabu przy ulicy Łęgskiej 28, budynek Centrum Kultury „Browar B.” Włocławski sztab oficjalnie został zarejestrowany w poniedziałek. Zarejestrowanych jest już także 5 pierwszych wolontariuszy. Limit wolontariuszy wynosi 500 osób na miasto.

Główną rolą szefa sztabu jest zorganizowanie pracy grupy ludzi, którzy mają za zadanie przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniędzy na określonym terenie. Wolontariusz muszą zostać odpowiednio wyszkoleni, skoordynowani i wyposażeni. Każdy musi posiadać zaplombowaną puszkę kwestarską oraz wymagany przez prawo identyfikator. Zebrane pieniądze należy policzyć, zabezpieczyć oraz wysłać co Warszawy. W 2018 roku w ramach wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włocławku uzbierano ponad 290 tys. złotych.

„Oficjalnie jesteśmy spadkobiercami sztabu, który prowadziła Beata, więc nie ukrywam, że liczymy na zaangażowanie tych samych osób, którzy współpracowali ze sztabem w latach poprzednich.”- dodał Kacper Marciniak, szef sztabu 28 Finału WOŚP we Włocławku

Kacper Marciniak przez 5 lat był radnym Młodzieżowej Rady Miasta. W latach 2013 -2015 był jej przewodniczącym. 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe