Za 5 dni powinny zniknąć banery wyborcze. Straż Miejska zaprasza pod nr 986 w przypadku zostawienia "pozostałości"

  • 07.11.2019, 16:56 (aktualizacja 07.11.2019, 17:03)
  • informacja prasowa
Za 5 dni powinny zniknąć banery wyborcze. Straż Miejska zaprasza pod nr 986 w przypadku zostawienia "pozostałości" fot. Janusz Krysztop

Coraz bliżej termin, po którym  zgodnie z kodeksem wyborczym, wszelkie plakaty i hasła wyborcze powinny zostać usunięte, przez odpowiedzialne za nie komitety w ciągu 30 dni, od daty przeprowadzenia wyborów. Mówi o tym obowiązku przepis art. 495 § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku Kodeks wyborczy. Jednakże z zastrzeżeniem wynikającym z art. 110 § 6a przytoczonej ustawy. Prawo przewiduje bowiem, że z tego obowiązku zwolnione są instalacje wystawione na terenach prywatnych.  Oznacza to, że w przypadku wyborów parlamentarnych w 2019 roku, komitety mają na to czas do 12 listopada.

 

W związku z tym za 5 dni nie powinno już być żadnych plakatów i banerów reklamujących kandydatów do Parlamentu, które znajdują się na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych.  Czas i warunki atmosferyczne robią swoje i pozostałości plakatów, już tylko szpecą otoczenie, ulice i parkany nieruchomości. Jednak dopiero po tym terminie będzie można zgłosić niewywiązanie się z tego obowiązku do władz gminy, które są zobowiązane do ich usunięcia na koszt konkretnego komitetu wyborczego. Zazwyczaj do takich działań oddelegowane są służby komunalne, w tym Straże Miejskie.

Wobec powyższego zwracamy się apelem do pełnomocników komitetów wyborczych o podjęcie stosownych działań zapewniających usunięcie plakatów swoich kandydatów. Natomiast mieszkańców prosimy o zgłaszanie do Dyżurnego Straży Miejskiej wszelkiego rodzaju pozostałości, pod alarmowy numer telefonu 986.

 

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe