„Aikido – moja pasja” - spotkanie z Barbarą Chrabąszczewską instruktorem japońskiej sztuki walki

  • 07.11.2019, 17:14 (aktualizacja 07.11.2019, 17:22)
  • Janusz Krysztop
„Aikido – moja pasja” - spotkanie z Barbarą Chrabąszczewską instruktorem japońskiej sztuki walki fot. Janusz Krysztop

Dziś o godz. 12:00 w Filii nr 2 biblioteki przy ul. Dziewińskiej, odbyło się spotkanie pod hasłem „Aikido – moja pasja”. Z przybyłą na spotkanie młodzieżą włocławskich szkół spotkała się Barbara Chrabąszczewska – instruktor japońskiej sztuki walki – aikido. I choć biblioteka na co dzień to miejsce ciszy i skupienia, uczestnicy spotkania mogli zobaczyć i wziąć udział w niewielkim praktycznym pokazie składającym się z chwytów i przewrotów.

„Spotkanie jest zorganizowane po to aby do biblioteki, która jest biblioteką publiczną, przyciągnąć młodzież. Za pomocą osób znanych, z różnych dziedzin, dziś akurat jest to Barbara Chrabąszczewska. Zamierzamy kontynuować i zapraszać osoby, które mogłyby przybliżyć swoją pasję. Ale też pokazać, że ta droga do realizacji tej pasji wiedzie przez książkę. Aby pokazać temu młodemu człowiekowi, że czytanie jest przyjemne.” - mówi Danuta Wyżykowska, p.o. kierownika filii nr 2 Biblioteki Publicznej we Włocławku

W opinii pani Danuty biblioteka w dzisiejszych czasach to miejsce w którym po prostu warto być. Biblioteka to dziś miejsce żywe, gdzie można się spotkać, podyskutować i poznać ciekawych ludzi. Dzisiejsze spotkanie zainauguruje zapewne comiesięczny cykl spotkań z nietuzinkowymi osobami. Być może na następnym spotkaniu we włocławskiej bibliotece zobaczymy pisarkę Barbarę Rosiek, autorkę „Pamiętnika narkomanki”.

 

 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe