Mistrzyni Polski i rekordzistka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk we Włocławku na podsumowaniu programu „Umiem Pływać”

  • 21.11.2019, 18:41 (aktualizacja 21.11.2019, 19:28)
  • Bogumiła Obałkowska
Mistrzyni Polski i rekordzistka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk we Włocławku na podsumowaniu programu „Umiem Pływać”

Dziś na Pływalni „Delfin” przy al. Chopina 10 odbyło się podsumowanie programu Umiem Pływać 2019. W I i II turze programu Umiem Pływać w 2019r. we Włocławku łącznie udział wzięło 525 dzieci z: SP 2, 3, 5, 7, 10 ,12 ,14, 18, 19, 22, 23, Zespołu Szkół nr 8, Zespołu Szkół nr 11 oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1. Zajęcia polegają na nauce pływania. Program jest cyklicznie realizowany we Włocławskich szkołach podstawowych i będzie kontynuowany w przyszłym roku. Dofinansowanie pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego oraz z Urzędu Miasta Włocławek. W tegorocznym programie kwota wyniosła 70 tysięcy złotych. Środki przeznaczono na wynagrodzenia dla instruktorów pływania oraz dowóz dzieci na basen.

Na podsumowaniu pojawiła się Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk polska pływaczka. Rekordzistka i mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy na krótkim basenie.

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (44)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe