Podstacje zespołów ratownictwa medycznego w Izbicy i Brześciu mają nowe karetki

  • 22.11.2019, 17:58 (aktualizacja 22.11.2019, 20:14)
  • Janusz Krysztop
Podstacje zespołów ratownictwa medycznego w Izbicy i Brześciu mają nowe karetki

O godzinie 9:00 na terenie wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych karetek. Ich koszt to 400 tys. złotych za każdy z pojazdów. Karetki trafią do podstacji zespołów ratownictwa medycznego w Brześciu Kujawskim i Izbicy Kujawskiej.

„Udało się. Ciężką praca i przychylnością Ministerstwa Zdrowia, udało nam się spieniężyć te czeki, które otrzymaliśmy w sierpniu i oto mamy kolejne nowe ambulanse, które pojadą do Brześcia Kujawskiego i Izbicy Kujawskiej. (…) Udało nam się zdążyć w czasie i kwocie, która została nam przeznaczona. Nic tylko się cieszyć, bo tak naprawdę cały tabor udało nam się od zeszłego roku wymienić.”- poinformowała Karolina Welka, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego

Jedna z karetek zakupiona w ramach ministerialnego Programu Wymiany Ambulansów trafiła do Włocławka jeszcze w zeszłym roku. Dwie nowo zakupione różnią się jednak od poprzednich pewnym ważnym szczegółem.

„Są to ambulanse Volkswagen Crafter. Różnią się od poprzednich tym, że mają napęd na cztery koła. Dlaczego taka decyzja? Po to, aby Brześć Kujawski i Izbica Kujawska, gdzie warunki terenowe są najtrudniejsze, by pracownicy mogli wykonywać tam swoją pracę jeszcze lepiej.” - informuje Przemysław Kożan, kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego

Ambulanse oprócz tego są wyposażone w specjalny sprzęt do znoszenia pacjentów najnowszego typu. Posiada on płozy gąsienicowe, co oprócz bezpieczeństwa i komfortu pacjenta, wpłynie też na samych ratowników. Nosze takie pozwolą na kontrolowane działanie w wąskich korytarzach i na schodach. W ramach programu ma zostać wymienionych 200 karetek w całym kraju do końca 2019 roku.

Ratownictwo medyczne we Włocławku dysponuje obecnie 9 ambulansami. 7 z nich jest nie starsze niż rok lub dwa lata. Najstarsze liczą sobie maksymalnie 4 lata.

 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe