Dostałeś alert o zakazie wstępu do lasów? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa...pomyliło się!

  • 22.11.2019, 19:07 (aktualizacja 22.11.2019, 20:00)
  • Bogumiła Obałkowska
Dostałeś alert o zakazie wstępu do lasów? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa...pomyliło się!

Dziś tj. 22 listopada Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert dotyczący przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF). W wyznaczonych strefach obowiązywać miał zakaz wstępu do  lasów. SMS o treści: „Uwaga! Zakaz wstępu do lasu w wyznaczonych strefach. Zagrożenie rozprzestrzeniania się ASF. O padłych dzikach poinformuj policję, urząd gminy lub weterynarza” został wysłany najprawdopodobniej do mieszkańców całego województwa kujawsko-pomorskiego. Informacje o alercie otrzymaliśmy od mieszkańców powiatu włocławskiego oraz samego Włocławka

Jak się okazuje - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pomyliło się... informacja miała trafić do mieszkańców województwa lubuskiego. Trafiła do kujawsko-pomorskiego. 

 Do tej pory na terenie naszego województwa udało się uniknąć wystąpienia wirusa. Niedawno pisaliśmy o zamknięciu przejść dla zwierząt nad autostradami z powodu zagrożenia wirusem. Link TUTAJ

Wyliczono, że gdyby ASF wszedł do naszego województwa to na wstępie będzie to kosztować państwo 1 miliard złotych. Tym bardziej, że nasze województwo jest w czołówce producentów wieprzowiny wśród woj. wielkopolskiego i łódzkiego, które to województwa odpowiadają za 70% produkcji wieprzowiny.

ASF nie zagraża życiu i zdrowiu człowieka.

Informację sprostował dla nas leśniczy nadleśnictwa włocławek Mieczysław Olewnik, który poinformował o pomyłce RCB. Zakaz wstępu do lasów w naszym województwie nie obowiązuje.

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pomyłka
pomyłka 22.11.2019, 22:27
Kto spotyka w lesie dzika ten na drzewo szybko zmyka. Ha ha ha.
Agatka
Agatka 22.11.2019, 20:38
Dałam się nabrać ?

Pozostałe