Włocławski szpital ogłasza się w PUP. Poszukiwani niepełnosprawni pracownicy

  • 28.11.2019, 20:58 (aktualizacja 28.11.2019, 23:21)
  • Bogumiła Obałkowska
Włocławski szpital ogłasza się w PUP. Poszukiwani niepełnosprawni pracownicy

Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku pojawiły się dziś dwa ogłoszenia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Lecznica oferuje umowę o pracę na czas próbny z wynagrodzeniem brutto od 2 250 PLN. Chodzi o stanowisko technika masażysty i fizjoterapeuty. Praca przeznaczona jest dla osób niepełnosprawnych. Obecnie w przypadku zatrudnienia osoby niepełnosprawnej Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych zwraca częściowo koszty wnikające z zatrudnienia takiej osoby. Wysokość dofinansowania uzależniona jest od stopnia niepełnosprawności. W przypadku osób z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności PFRON zwraca miesięcznie 450 zł, w przypadku osobo posiadającej umiarkowany stopień niepełnosprawności to już 1125 zł. Pracodawca zatrudniający osobę posiadająca tzw. pierwszy stopień (znaczny) może liczyć na zwrot 1800 zł z PFRON miesięcznie. Informacje o ogłoszeniach nadesłał do nas internauta: 

"Włocławski szpital podlegający finansowaniu sejmikowi województwa mającemu swoja siedzibę w Toruniu, nie otrzyma od zarządu województwa takich pieniędzy jakie potrzebuje i w związku z tym dyrektor próbuje szukać pieniędzy ze środków państwowych pomniejszając w związku z tym pulę dofinansowań na zatrudnienie osób niepełnosprawnych, jaka będzie później dostępna dla niebudżetowych prywatnych firm. Czy następnym pomysłem zarządzających włocławskim szpitalem będzie wystawienie skarbonek i sprzedaż cegiełek, aby utrzymać personel szpitala?" - pyta w wiadomości do naszej redakcji pragnący pozostać anonimowy włocławianin 

"Dziwne to bo jesteśmy po wyborach zarówno parlamentarnych jak i samorządowych a przecież politycy ubiegający się o mandaty w tych wyborach deklarowali pomoc i niezbędne fundusze dla tego typu działalności, która jest niezbędna dla ratowania życia i zdrowia obywateli. Czyżby te deklaracje o finansach były tylko kiełbasa wyborczą?"- dodaje w kolejnej wiadomości...

Niemniej jednak w przypadku osoby niepełnosprawnej, która miałaby wykonywać prace fizyczną, jaką jest rehabilitacja pacjentów znalezienie odpowiednich kandydatów może przysporzyć trudności. Ogłoszenie ważne jest do końca roku 2019.  

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jadzia
Jadzia 28.11.2019, 23:00
Ok piszecie o osobach niepełnosprawnych z grupą znaczną bądź lekką a co z osobami z grupą umiarkowaną bo nie ma na ten temat ani słowa.

Pozostałe